Poľovník si vypočul svoj trest za zastrelenie koní v Novej Bašte

Nevídaný prípad zastrelených koní sa dnes dostal pred sudcu Okresného súdu Rimavská Sobota. Vinník si vypočul svoj trest. Prijal dohodu o vine a treste. Uzatvorená bola medzi obvineným Ing. P. M. a prokurátorom. Súd uznal obvineného vinným z prečinu týrania zvierat a prečinu poškodzovania cudzej veci. Ako ďalej pre vobraze.sk hovorkyňa Krajského súdu Banská Bystrica Nina Uhrovičová, obvinenému bol uložený trest odňatia slobody vo výmere 12 mesiacov podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu v trvaní 12 mesiacov.

„Súčasne mu uložil peňažný trest vo výške 5 tisíc eur a pre prípad, že by bol výkon peňažného trestu úmyselne zmarený mu ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere 12 mesiacov,“ priblížila Uhrovičová. Obvinenému bol taktiež uložený trest zákazu činnosti výkonu práva lovu na 3 roky, ako aj trest prepadnutia vecí.

Prípad vyšetrovala Enviropolícia oddelenia Banská Bystrica. Došlo k nemu počas poľovačky pri obci Stará Bašta koncom roka 2020. Páchateľ strieľal smerom do obce, kde trafil kone. Tri zastrelené kone boli potom z pozemku odvezené. Polícia ich našla o pár dní na poliach, ktoré užíva miestny podnikateľ. O zastrelených koňoch majiteľov informoval tamojší podnikateľ a zároveň poľovník. Podľa polície vznikla škoda odhadnutá minimálne na 20 tisíc eur.

Polícia ukončila vyšetrovanie zastrelených koní. Prípad je na súde

Zdroj: vobraze.sk