Policajti z Jesenského odhalili desiatky migrantov

Hliadka polície z Jesenského odhalila desiatky migrantov. Boli v dodávke s maďarskými evidenčnými číslami. Cudzinci pochádzajú zo Somálska, Sýrie a Turecka. Vodič bol obvinený a policajti aj dnes s cudzincami vykonávajú procesné úkony, vzhľadom na to, že žiadajú o azyl. Do ukončenia azylového konania budú umiestnení v záchytnom tábore.

Policajti spozorovali vozidlo v uplynulých dňoch. Prešlo do protismeru a následne sa vrátilo do svojho jazdného pruhu. Vyzeralo byť naložené, pretože jeho zadná časť bola veľmi nízko. Z uvedených dôvodov chcela hliadka vozidlo skontrolovať. Ako ďalej informuje Polícia Slovenskej republiky, vodiča predpísaným spôsobom opakovane vyzývali k zastaveniu, no jeho vodič pokračoval v jazde ďalej a na výzvy nereagoval.

„Hliadka vodiča predbehla, na čo s vozidlom neskôr spomalil a ešte z idúceho vozidla vodič vystúpil a dal sa na útek. Kolegovia z Jesenského vodiča vyzývali, aby zastavil a asi po desiatich metroch muža dobehli. Vzhľadom na správanie muža boli zo strany polície použité donucovacie prostriedky. Muž komunikoval iba v anglickom jazyku. Mal pri sebe osobné doklady na základe ktorých bolo zistené, že ide o muža zo Srbska.“

V zadnej časti zastaveného vozidla hlasy a po otvorení jeho nákladného priestoru v ňom našli 36 osôb.
Muž viezol cudzincov bez akýchkoľvek dokladov totožnosti a povolení zdržiavať sa na našom území, si prípad prevzali príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. Vyšetrovateľ obvinil 39-ročného vodiča z trestného činu prevádzačstvo a navrhol jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov.

Zdroj: PZ, vobraze.sk