Pod vplyvom alkoholu havaroval a strávil sviatočný deň za mrežami. Kolízia bola aj pri Čiernej lúke

Dopravné nehody či kolízie neobchádzali vodičov ani počas veľkonočných sviatkov. Mohol za ne mikrospánok, ale aj alkohol. Nezodpovedný vodič si sadol za volant a zo štvrtku na piatok havaroval v Rimavských Janovciach. Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, po nehode u vodiča namerali 1,38 promile. S vozidlom zišiel do jarku, k zraneniu nedošlo. Obvinený bol však z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Jeho auto bolo odstavené a opáskované vedľa hlavnej cesty. Vodiča z Moldavska, ktorý by mal pracovať ako robotník v Číži, posadili do cely predbežného zadržania, kde strávil Veľký piatok.

Sudca Okresného súdu v R. Sobote mu v sobotu vymeral trest. Podľa slov hovorkyne Krajského súdu Banská Bystrica Niny Uhrovičovej, bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a bol mu uložený trest na 4 mesiace podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu počas 12 mesiacov. Zároveň mu bol uložený trest zákazu vedenia motorových vozidiel na 14 mesiacov. „Rozhodnutie je právoplatné. Vzdal sa práva podať odpor,“ doplnila hovorkyňa.

Pravdepodobne mikrospánok zapríčinil piatkovú rannú nehodu (7. apríla) pri bývalom motoreste Cieľ pri Čiernej lúke. Osobné auto tu zišlo z cesty a skončilo v kríkoch. Na mieste zasahovali rimavskosobotskí hasiči aj záchranári. Podľa policajných informácií išlo o škodovú udalosť.

Zdroj: vobraze.sk