Na piatkovej tragickej nehode v časti Vinice i v Zacharovciach sa podieľal alkohol

Pri tragickej nehode autobusu a chodca asistoval alkohol. Došlo k nej neďaleko autobusovej zastávky v mestskej časti Vinice pri Rimavskej Sobote. Diaľkový autobus tu minulý piatok vo večerných hodinách zrazil chodca (nar. 1960), ktorý prechádzal cez cestu I. triedy. Podľa policajných informácií u vodiča alkohol zistený nebol. „U chodca bol pri pitve zistený alkohol,“ povedala pre vobraze.sk krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ako doplnila, u chodca z Bakty bolo zistené 3,3 promile.

Autobusový spoj Brno – Humenné prechádzal Rimavskou Sobotou a smeroval na Tornaľu. Telo chodca ležalo v ľavom jazdnom pruhu. „Chodec vošiel z neznámych príčin do jazdnej dráhy,“ doplnila policajná hovorkyňa. K ďalším okolnostiam nehody sa nevyjadrila.

Alkohol asistoval aj pri dopravnej nehode z 21. mája v obci Zacharovce. Rýchla jazda 64-ročného muža na aute značky Volvo skončila tragicky. Na vjazde do obce nabúral do stĺpu. Ten sa nachádzal pri bytovom dome. Podľa policajných informácií jazdil pod vplyvom alkoholu. „Na základe predbežných výsledkov pitvy bolo u muža zistené 1,1 mg/l alkoholu, čo predstavuje viac ako dve promile,“ uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako podotkla, prípadný infarkt predbežné výsledky pitvy neuvádzajú. Do vyšetrovania boli pribratí aj znalci z odboru dopravy aj z odboru zdravotníctva.

Zdroj: vobraze.sk