Dlhoročný náčelník skončil. V Tisovci pribudol mestský policajt aj MOPSkári

mestska policia Tisovec

Na verejný poriadok v Tisovci už dohliada viac mestských policajtov. Po zhruba roku slúžia znovu traja príslušníci. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla primátorka Tisovca Irena Milecová, dlhoročný náčelník Ján Martiniak bol dlhodobo na PN a odišiel do dôchodku. „Pracovný pomer sme s ním rozviazali ku koncu februára,“ povedala Milecová, podľa ktorej na pozíciu mestského policajta prijali jedného nového člena. „Mali sme dvoch záujemcov, jeden bol vybratý a pracuje už od 1. marca. Nebola som súčasťou výberovej komisie, ale postupovali sme podľa platných podmienok,“ priblížila primátorka.

Zastupujúcim náčelníkom je naďalej Ján Vengrín. „Nového náčelníka mestskej polície musí schváliť mestské zastupiteľstvo. Na tento čas máme len zastupujúceho,“ dodala.

Od tohto mesiaca mestským policajtom navyše pomáhajú aj traja členovia Miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS). „Dvaja sú z Tisovca a jeden z Rimavskej Píly. Je to naša mestská časť, kde zabezpečujeme tiež dohľad MsP,“ priblížila primátorka Milecová a dodáva, že projekt je na obdobie 15 mesiacov. „Mestu a občanom to pomôže. Preto sme aj išli do projektu,“ vysvetlila Milecová. V predošlom projekte mesto malo rovnako troch členov MOPS a realizovalo ho v rokoch 2019 do júna 2021. Podľa projektu pôsobili prioritne v lokalitách ulíc ako Jozeffyho, Partizánska, Hviezdoslavova, Podhradová, Sládkovičova či v mestskej časti Rimavská Píla. Prínosom MOPSkárov má byť zvýšenie efektivity práce zamestnancov samosprávy a mestskej polície s príslušníkmi marginalizovanej rómskej komunity mesta.

Zdroj: vobraze.sk