Cyklisti na výlete pri Ábelovej zaplatili najvyššiu cenu. V R. Sobote narazilo auto do stromu

Uplynulý víkend došlo k tragickej nehode, pri ktorej prišli o život dvaja cyklisti z Maďarska. V obci Ábelová v okrese Lučenec ich zrazilo osobné auto. Vodičom auta Hyundai Santa Fe bol 34-ročný muž z obce Ábelová. „Auto narazilo do dvoch cyklistov, občanov Maďarskej republiky vo veku 53 a 41 rokov. Utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli,“ informuje banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ako pre vobraze.sk priblížila, do vyšetrovania tragickej uvdalosti boli prizvaní znalci z odboru cestnej dopravy i zdravotníctva.

Ako došlo k nehode, polícia zatiaľ neinformovala. Auto po prejazde ľavotočivou zákrutou zostalo po nehode stáť v strede cesty. Jeden cestný bicykel odhodilo do priekopy a jeden zlomený bicykel zostal na ceste. Alkohol podľa polície predbežne zistený nebol, odobraté však boli vzorky krvi na prípadný výskyt omamných látok. „V čase nehody mal vodič zadržaný vodičský preukaz,“ povedala Kováčiková a dodala, že alkohol ani drogy zistené neboli.  Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre usmrtenie.

Polícia v Rimavskej Sobote vyšetruje aj dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v noci z nedele na pondelok. Vodička na Škode Fabia, v rovnom úseku cesty na Školskej ulici narazila do stromu i stĺpu. Poškodené bolo dopravné značenie a odparkované vozidlo Kia. Autá parkovali vedľa cesty, na cykloceste. Na asfalte je niekoľko desiatok metrov dlhá brzdná dráha.

Doplnené o 12.00 hod.

K nehode podľa doposiaľ vykonaného objasňovania malo dôjsť tak, že 40-ročnej vodičke z Rimavskej Soboty bola počas jazdy vytiahnuná ručná brzda. Ako priblížila Kováčiková, mal tak urobiť 20-ročný spolujazdec. „Pri dopravnej nehode sa našťastie nikto nezranil. Po nehode bola vodička podrobená dychovej skúške na alkohol, ktorá bola s pozitívnym výsledkom. Nameraná hodnota predstavovala v prepočte 0,37 promile alkoholu,“ uviedla policajná hovorkyňa.

Zdroj: vobraze.sk, foto: polícia, vobraze.sk