V bufete na Kurinci predávajú najviac tortíl, verní sú aj pivu Gemer

Letná sezóna a dovolenky naberajú na obrátkach a ľudia vyhľadávajú osvieženie čoraz častejšie. V areáli Rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda pri Rimavskej Sobote nájdete niekoľko bazénov či tobogán. Nechýba tu ani možnosť občerstvenia sa. Medzi bufety s najlepšou polohou a niekoľkoročnou tradíciou patrí bufet pod názvom Bufet Bukviar (starý názov Majestic). K dispozícii má terasu s viac ako päťdesiatimi miestami na sedenie. Dianie na okolí tam máte ako na dlani. K bufetu sa dá dostať z každej strany.

„Máme výhodnú pozíciu a sme na mieste, kde sa spájajú chodníky pri vrchnom bazéne s výhľadom na areál. Bufet na Kurinci prevádzkujeme už šiesty rok. Stánok sme odkúpili a každým rokom ho trochu zväčšujeme, nakoľko k nám chodí stále viac zákazníkov,“ hovorí majiteľ Branislav Bukviar z R. Soboty. 

V ponuke bufetu návštevníci nájdu jedlo, pitie i niečo sladké pod zub, napríklad v podobe nutelových palaciniek, gofrov či nanukov, ktoré obľubujú najmä deti. Pri vode i pohybe ľudia rýchlejšie vyhladnú, preto majú v bufete stále niečo pod zub. „Z jedla najviac v našom bufete ľudia kupujú tortily – kuracie, gyros aj syrové. Naši návštevníci majú veľmi radi aj burgre, hotdogy či zemiakové placky. V ponuke máme však aj obľúbený tavený hermelín, zeleninový šalát s kuracím mäsom,“ avizuje s tým, že jedna osoba sa naje do 10 eur.  Ľudia nezabúdajú na pitný režim a v bufete najviac ide kofola alebo pivo.

Vzhľadom na vývoj cien a radikálne zvýšenie poplatkov za energie či prenájom pre TSM podľa Bukviara museli aj oni pristúpiť k zdražovaniu. Ako však vysvetlil, stále patria k tým lacnejším v areáli kúpaliska. „Každého zákazníka, ktorý navštívi areál kúpaliska radi obslúžime, či už príde na pár hodín, alebo dovolenkovať aj na niekoľko dní v kempingu.“

Na svoje si v Bufete Bukviar prídu aj kávičkári. Tí tu nájdu voňavú tureckú kávu, latte, klasické kapučíno so škoricou, ľadovú kávu so zmrlinou. „Pre každého návštevníka sa tu niečo nájde, ako pre deti, tak aj pre rodičov či starých rodičov,“ priblížil majiteľ. V bufete čapujú pivo, Krušovice 11 (%), ostávajú pritom verní aj značke Gemer a desiatke, ktorá veľmi dobre padne od smädu. Čašníci vám radi načapujú aj radler citrus-grep a pribudnúť by malo aj remeselné pivo.

Bufet v areáli kúpaliska je otvorený pondelok až nedeľu od 9.30 do 20.00 hod. a v piatok i sobotu do 21.00 hod. K dispozícii je návštevníkom areálu. Jeho súčasťou je aj kemping či termálne bazény. 

Zdroj: PR-Článok