Spiľovali smreky, ktoré boli vyššie ako bytovka + video

Pracovníci Technických služieb mesta Rimavská Sobota pokračujú v spiľovaní stromov na sídliskách. Dnes to bola Rožňavská ulica, kde obyvatelia požiadali o spílenie dvoch smrekov, ktoré presiahli výšku štvroposchodového bytového domu. Za pomoci požičanej plošiny tak opílili dva najvyššie smreky, ktoré rástli len pár metrov od bytovky a pri silných vetroch vzbudzovali obavu, že by sa mohli zlomiť a padnúť na činžiak. Priebeh opilovania týchto „gigantov“ na sídlisku si môžete pozrieť v časozbernom videu.

Ako pre vobraze.sk priblížil Jozef Slanina, vedúci športových a rekreačných zariadení TSM, dnes majú k dispozícii zapožičanú plošinu, a tak idú opiľovať stromy ešte v cintoríne či na Nižnej Pokoradzi pri škôlke. „Tie nižšie vieme potom spíliť aj za pomoci našej menšej plošiny,“ hovorí Slanina a dodáva, že niektoré stromy vzhľadom už na ich výšku nepatria na sídliská. Drevo končí na TSK ako palivo či rezivo. V minulom roku podľa neho ako náhradu vysadili okolo 250 stromov.

Počas pílenia sa pristavovali niektorí obyvatelia a dotazovali sa na postup pílenia stromov, nakoľko aj oni majú konáre blízko balkónov a musia svietiť aj cez deň.

Pre prípad nahlásenia výrubu stromu treba podľa Slaninu kontaktovať oddelenie stavebného poriadku, životného prostredia a dopravy na MsÚ, v úradných hodinách Ján Bozó na telefónnom čísle 047 560 46 48. V prípade orezu TSM.

Pracovníci Technických služieb mesta majú rozhodnutia z mestského úradu celkovo na 50 kusov. Podľa riaditeľa TSM Tibora Barta chcú stihnúť výrub počas aktuálnej sezóny. Pílenie stromov je povolené do konca marca. Ide väčšinou o ihličnaté stromy, ale je tam aj lipa, borovica, vrba či breza. „Väčšinou boli v tesnej blízkosti bytových domov, niektoré majú 30-40 rokov. „Tienili a plieskali ľuďom o okná pri silnejších vetroch,“ povedal.

TSM Rimavská Sobota

Zdroj: vobraze.sk