V rimavskosobotskej nemocnici pribudli lekári z Ukrajiny. Operovali aj utečencov

Nemocnica Svet zdravia - Rimavská Sobota

Počet lekárov z Ukrajiny sa v rimavskosobotskej nemocnici zvýšil. Aktuálne ich v nej pracuje sedem. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla Bianka Krejčíová, PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia, počet lekárov na prelome februára a marca bol šesť. Podľa jej slov zväčša pracujú na oddelení chirurgie a rádiológie. Medzi sestričkami, respektíve zdravotnými bratmi zastúpenie Ukrajinci nemajú.

V tíme na chirurgii sú aj ženy lekárky z Ukrajiny. Podľa primára chirurgického oddelenia Petra Juhásza lekári už majú za sebou aj prvú operáciu utečencov z Ukrajiny. „Išlo o choroby, ktoré sa bežne vyskytujú,“ doplnil pre vobraze.sk. Kvôli vojenskému kofliktu na východe zatiaľ nikto z lekárov podľa neho povolaný nebol. „Pracujú naďalej,“ spomenul Juhász.

Zo zahraničných lekárov v tunajšej nemocnici okrem Ukrajincov pracuje aj napríklad lekár z Tanzánie, čo potvrdila PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia.

Doplnené o 14.00hod.
V texte bol upravený počet lekárov z Ukrajiny. V nemocnici pracuje sedem, nie deväť. „Ospravedlňujeme sa, ale po prezistení informácií sme zistili, že došlo k omylu,“ doplnila Bianka Krejčíová.

Zdroj: vobraze.sk