Tím policajtov z R. Seči vyhral volejbalový turnaj v Orávke + foto

Volejbalového turnaja v Orávke sa zúčastnilo sedem družstiev. Jeho víťazom sa stal zmiešaný tím policajtov z Obdvodného oddelenia v Rimavskej Seči. Súťažil však aj tím Gáborovcov z Orávky, ktorý obsadil druhé miesto. Tretí boli nováčikovia turnaja Zvar z Rimavskej Soboty.

Najväčší progres od minulého roka zaznamenal policajný tím, ktorý vlani uzatváral tabuľku. Tentokrát boli posilnení o nového člena. Ako pre vobraze.sk priblížil riaditeľ obvodného oddelenia Dušan Sarvaš, od minulého roka pritom nemali žiadny tréning. Podľa jeho slov napriek tomu vyšli zápasy každému, no ich tím postretlo aj takzvané potrebné šťastie. Na podujatie chodievajú pravidelne a radi.

Turnaj prebiehal 9. júla v klasickom šestkovom volejbale, ktorý sa hráva čoraz menej pod holým nebom. V malej dedinke v južnej časti Rimavskosobotského okresu však udržiavajú túto tradíciu, čo oceňujú aj tradiční rozhodcovia Jozef Mitter a Ján Račko. Skúsení arbitri prišli na amatérsky turnaj prišli aj napriek pribúdajúcim rokom.

Turnaja sa tradične zúčastnili aj Višne z Košíc, Čučoriedky z miestnej časti obce – Kacagó, Polep z Rimavskej Soboty či Starostovia. Podvečer bol ešte koncert Moody Moon. Kapela zahrala rockové cover hity z 80. rokov a novšie. „Tu na okolí hrávajú kapely čo hrajú na zábavách, ako čardáše, ľudové pesničky a ak niekto hrá rock, tak sú to vačšinou hity maďarských rockových kapiel. Takže preto bol ten výber zameraný na anglicky spievané hity, ktoré, samozrejme, rozširujeme aj o slovenské,“ povedal pre vobraze.sk gitarista Eduard Kiššimon zo Včeliniec. Spolu v tejto zostave hrajú od septembra 2021 a sídlo kapely je v Rimavskej Sobote.

Amatérsky volejbalový turnaj sa v obci Orávka hrá už niekoľko rokov. Patrí k letným spoločenským podujatiam a stretnutiam domácich obyvateľov, podobne ako Dni obce, či súťaže vo varení zemiakových špecialít. Najbližšie majú v auguste v obci naplánovanú oslavu storočnice založenia Orávky.