Na Kurinci bude súťaž Miss moto i súťaž o najhlučnejšiu motorku

Otvorenie motorkárskej sezóny na Kurinci pri Rimavskej Sobote bude tento rok sprevádzať niekoľko noviniek. To sa uskutoční už túto sobotu 30. apríla. Pri vodnej nádrži si organizátori v rámci nej naplánovali súťaž Miss Moto Kurinec aj súťaž o najhlučnejšiu motorku. Ako pre vobraze.sk priblížil organizátor podujatia Ladislav Gál po minuloročnom veľkom záujme účastníkov prvého takéhoto veľkého zrazu na Kurinci chcú napredovať každým rokom. „Chceme spríjemniť túto chvíľu motorkárom. Bude súťaž o najhlučnejšiu motorku a medzi tým bude prebiehať aj súťaž o Miss Moto Kurinec. Je to absolútna novinka, a keď sa to chytí, tak by sme z toho chceli urobiť každoročnú tradíciu,“ priblížil.

Stretnutie bude v okolí bufetu Kaskády. V sobotu po 12.00 hodine je v pláne aj ďalšia novinka a to posvätenie motoriek farárom. „Aby bola sezóna bez nehôd, teda aby ich bolo minimum. Ďalej je zabezpečená aj rocková hudba, ktorá bude vítať motorkárov už od 11:00,“ priblížil a dodal, že sa o ňu postará DJ. Okolo 11.00 hod. bude pri bufete pripravené občerstvenie guláš, držková pivo a iné nápoje.

Samotná spanilá jazda mestom Rimavská Sobota je naplánovaná po 13:00 hodine. Malohontskou ulicou by mali motorkári ísť okolo 13:15 a o 20 minút pozdejšie cez Hlavné námestie. Pri cintoríne sa stáť nebude. Pamiatku všetkých si podľa Gála uctia minútou ticha ešte v areáli Kurinca. Kolónu motorkárov bude sprevádzať polícia. Po spanilej jazde budú motorkári pokračovať individuálne v jazde, alebo sa vrátia späť na Kurinec, kde sa budú súťaže, ako preťahovanie lanom či najpomalšia jazda.

Kurinec a konkrétne Budet Kaskády, kde bude stretnutie prebiehať, si motorkári podľa Gála vybrali, lebo boli minulý rok spokojní. „Vo všetkom nám vyjdú v ústrety a sú nám nápomocní. No a, samozrejme, je to aj krásne miesto, čiže návštevníci sa majú na čo tešiť. Dúfam, že si každý príde na svoje a tešíme sa na početnú účasť,“ dodal.

Motorkárska sezóna bola úspešne ukončená + foto a video

Zdroj: vobraze.sk