Na Kokave sa už cez víkend lyžovalo. Nad Klenovcom pripravujú vlek a Rejkovu skončili revízie

Skorušiná
ilustračné foto Skorušiná

V okrese Rimavská Sobota začali s prípravou na novú lyžiarsku sezónu. Na Skorušinej pri Klenovci začali pripravovať vlek a kotvy na svahu. Prírodného snehu je tam zatiaľ dosť. Podľa slov Jána Sihelského z lyžiarskeho strediska Skorušina majú približne 30 centimetrov prírodného snehu, na ktorý sú ale odkázaní. Počas uplynulého víkendu začali s montážou kotiev, keď ich dokončia, tak zratrakujú kopec a štart sezóny vidia počas vianočných sviatkov. „Na vrchnej časti kopca je ešte prašan, chodia tam už lyžovať ľudia na skialpoch,“ povedal Sihelský s tým, že plánujú víkendovú prevádzku a ak sa vleky dobre zabehnú, tak by chceli ťahať aj cez sviatky. Ide o kopec s najdlhšou zjazdovkou v okrese Rimavská Sobota.

V okrese Rimavská Sobota sú aj strediská Bánovo a Rejkovo pri Tisovci, tie sú však niekoľko rokov mimo prevádzky a bez umelého zasnežovania. Podľa slov primátora Tisovca Jána Vengrína ich sprevádzkovanie záleží od snehových podmienok i financií. „Vleky sú už po revíziách, je to nereálne sprevádzkovať ich v tejto sezóne. Sú tu však nejaké náznaky, že na Bánove by sa v budúcnosti mohlo, začať niečo ale je to len v teoretickej rovine,“ priblížil.

Priaznivci lyžovania zatiaľ musia cestovať mimo okres. Lyžovanie sa tento víkend rozbehlo v stredisku Zerrenpach Látky, kde majú približne pol metra snehu. Lyžovalo sa cez víkend. Kombináciu denného a večerného lyžovanie avizujú spustiť aj v piatok 15. decembra. K dispozícii sú tam aj bežkárske trate. Stredisko sa nachádza na rozhraní okresov Poltár a Detva.

Lyžiarsku sezónu čoskoro rozbehnú aj v stredisku Kokava-Línia. Nachádza sa v okrese Poltár, bližšie k Rimavskej Sobote. V stredisku je podobne dostatok prírodného snehu a počas minulého týždňa aj zasnežovali. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol jeden z konateľov Ski centrum Línia František Auxt, tento rok sezóna vyzerá lepšie ako vlani. „Máme aj viac snehu a zasnežujeme. Prírodného snehu je okolo 30 centimetrov a pripravujeme sa na spustenie. Uvidíme ešte, či spustíme najbližší víkend alebo na Vianoce,“ avizuje Auxt s tým, že ceny zostávajú na úrovni z minulého roka a služby budú kvalitnejšie. „Zatiaľ to vyzerá lepšie ako vlani,“ podotkol.

Zdroj: vobraze.sk