Došlo k posunu sťahovania. Pobočku VšZP otvoria v R. Sobote na novej adrese od 9. októbra

Sťahovanie pobočky Všeobecnej zdravotnej poisťovne v Rimavskej Sobote do priestorov na adrese SNP 2 sa posúva. Pre vobraze.sk to uviedla Ivana Linetová z oddelenia komunikácie tejto poisťovne. Ako dodala, k sťahovaniu pobočky malo dôjsť 15. septembra. Potom sa termín posunul na 2. októbra, ako to bolo uvedené ešte v priebehu minulého týždňa na ozname pri vstupe do terajšej pobočky na Francisciho ulici. „Nakoniec sa z dôvodu posunu dodávky prác a materiálu znova posunul aj dátum sťahovania. Platí, že nová pobočka bude otvorená k termínu 9. október,“ priblížila Linetová.

Na adrese SNP 2 sídlila v minulosti napríklad pobočka OTP Banky či neskôr ČSOB. „Zvolený priestor v čase výberu priestoru spĺňal kritéria pre presťahovanie pobočky,“ vyjadrila sa Ivana Linetová.

„Z dôvodu nevyhovujúceho technického stavu budovy, v ktorej sídli pobočka VšZP Rimavská Sobota, v záujme ochrany zdravia zamestnancov, zvýšenia komfortu a dostupnosti pre klientov sa pobočka presťahuje na novú adresu,“ ozrejmilo pred časom dôvod sťahovania oddelenie komunikácie VšZP. Ako uviedlo v apríli, vtedy pracovalo na rimavskosobotskej pobočke pätnásť zamestnancov. Od mája sa sedem z nich presunulo do lučeneckej pobočky. Dvaja zamestnanci takúto ponuku neprijali. Na pobočke VšZP zostalo pracovať šesť zamestnancov. Už je ich však menej. „Aktuálne na pobočke VšZP v Rimavskej Sobote pracuje päť zamestnancov vrátane riaditeľky. Títo zamestnanci sa presunú do pobočky na novej adrese,“ uviedla Linetová.

Tá doplnila, že budova na Francisciho ulici je v súčasnosti v procese predaja. Na jej odpredaj vyhlásila VšZP pred časom verejnú obchodnú súťaž.


Zdroj: vobraze.sk