Cyklisti si zmerali sily v kopcoch. Nechýbali ani sedemdesiatnici či „hobbíci“ + foto a video

Peklo Gemera – prejazd Teplým Vrchom

Cyklisti si zmerali sily na kopcovitých cestách v okolí Teplého Vrchu. Do sútaže Peklo Gemera sa prihlásilo okolo 140 pretekárov vo viacerých kategóriách. Cyklisti zbierali body do Slovenského pohára Merida Road Cup vo viacerých kategóriách. Jedno kolo malo vyše 30 kilometrov a prevýšenie 440 metrov.

Podľa výkonnostnej úrovne absolvovali pretekári jedno alebo štyri kolá.  Prvýkrát sa stalo, že najpočetnejšou kategóriou boli „hobíci“ s jedným kolom,

„Sme radi, že ľudia sa chodia baviť cyklistikou už aj formou sútaže,“ uviedol pre vobraze.sk Ondrej Bakša, predseda CKRS, ktorý sútaže organizuje.

Ako ďalej priblížil, cyklisti prišli z rôznych kútov Slovenska. Pre kategóriu masters, kde cyklisti súťažia dlhé roky boli tieto majstrovstvá Slovenska vyvrcholením ich snaženia, tréningov, potu, ktorý vydávajú zo seba aj v pomerne pokročilom veku. V kategórii 70-75 ročných štartovalo až 11 pretekárov.  Novinkou tento rok bola časovka do vrchu, kde pretekári vymenili Lipoveckú baladu za Krokavskú kvapku potu. Podľa Bakšu k zmene došlo kvôli zhoršenej vozovke. „Čakalo ich tak 7- kilometrové stúpanie s krásnym prevýšením, nadmorskou výškou a výhľadmi,“ dodal.

10. miesto Matej Britaňák (Drienčany) 1:00:50,00
23. miesto Daniel Kekeňák (Drienčany) 1:21:12,00, ktorý išiel na jednoprevodovom bicykli.