Nešťastná dopravná nehoda skončila smrťou bývalého učiteľa gymnázia

Nešťastná nehoda na babete skončila tragicky. Boj o život v nemocnici prehral Štefan Csernok. Bol dlhoročný učiteľ a neskôr súkromný podnikateľ. Zomrel 3. júla vo veku 68 rokov. K dopravnej nehode došlo v sobotu 24. júna, kedy mal kolíziu na motocykli Babeta. Po náraze pri bráne neďaleko areálu, kde podnikal na Cukrovarskej ulici, upadol do bezvedomia. Privolaní záchranári ho odovzdali kolegom z vrtuľníkovej služby a previezli do Banskej Bystrice.

Smutná správa zasiahla jeho bývalých kolegov i priateľov. Ako pre vobraze.sk povedala riaditeľka Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote Miriam Szántóová, správa o jeho umrtí ich veľmi zaskočila. Štefan Csernok učil matematiku, fyziku či informatiku. Na gymnáziu odrobil 25 rokov a v roku 2004 prešiel do podnikateľskej sféry. Bol veselým kolegom i učiteľom. Spomenula, že bol kamarátsky, srdečný a veľmi rád sa k nim na školu vracal, aj keď už aktívne neučil. Rád lyžoval, venoval sa karate a bol húževnatý.

„Ako učiteľ bol veľmi prísny, ale aj ľudský. Hoci v triede nebolo počuť ani muchu, keď on učil, aj napriek tomu ho deti veľmi uznávali a mali radi. Bol dobrý učiteľ,“ povedala Miriam Szántová a dodala, že deťom sa venoval aj popoludní. „To bol jeho život, potom sa venoval vnukom,“ dodala.

Pochádzal z obce Číž. Absolvoval Prírodovedeckú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. „Po promócii sa stal učiteľom na gymnáziu,“ hovorí riaditeľka. Pohreb bude 10. júla v Rimavskej Sobote.

Zdroj: vobraze.sk, Gymnázium Ivana Kraska Rimavská Sobota