DOPLNENÉ: Druhý stupeň a stredoškoláci v okrese prechádzajú na dištančné štúdium. Časovo nie je obmedzené

Od 1.decembra dochádza k zmene vo výučbe na základných a stredných školách v Rimavskej Sobote a okrese.
„Druhý stupeň a stredné školy prechádzajú od zajtra vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva na dištančné štúdium,“ uviedla pre vobraze.sk vedúca odboru školstva na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote Karina Kochanová. Ako ďalej priblížila, v prípade prvého stupňa a materských škôl k zmenám nedochádza.

Doplnené o 17:55 hod.

Prijatie vyhlášky potvrdila pre vobraze.sk aj Tatiana Majanová, zastupujúca okresná hygienička RÚVZ Rimavská Sobota. Komisiu mali dopoludnia. Podľa nej bola online a snažili sa, aby tam bolo čo najviac zástupcov škôl, združenia miest a obcí, či prednostu okresného úradu alebo jednotlivých samospráv.

Predškolské zariadenia a prvý stupeň ostali otvorené. „Budeme tam postupovať podľa výskytu a budeme dávať lokálne rozhodnutia v prípade pozitívnych prípadov. Aby sme neochromili najmä kritickú infraštruktúru, a aby rodičia mohli chodiť naďalej do práce,“ podotkla.


Termín ukončenia vyhlášky nie je stanovený a bude nadväzovať na vianočné prázdniny. „Vyhlášku môžeme zrušiť aj zo dňa na deň. Budeme situáciu monitorovať a budeme aktívne spolupracovať so školami a samosprávou,“ podotkla Majanová, ktorá návrat žiakov do škôl z dištančného vyučovania vidí najskôr v januári. Šéfka RÚVZ R. Sobota poznamenala, že v karanténe mali v okrese najviac 175 tried v okrese. Situáciou v okrese Revúca, ktorý tiež spadá do pôsobnosti RÚVZ, sa podľa Majanovej budú zaoberať zajtra.

Mestský úrad je pre verejnosť zatvorený. Pri budove je poštová schránka

Od dnes sú budovy MsÚ v R. Sobote pre verejnosť zatvorené až do odvolania. Súvisí to s nepriaznivou situáciou spojenou s ochorením COVID-19 a Vládou SR vyhláseným núdzovým stavom a zákazom vychádzania. Ako ďalej informuje samosprava na oficialnej internetovej stránke, pracovníci všetkých odborov budú zabezpečovať príslušnú agendu.

Na bráne pri vstupe do MsÚ z ulice Svätoplukovej je nainštalovaná poštová schránka pre doručovanie písomností.

V súvislosti s úhradou miestnych daní a poplatkov využívajte elektronické platby. V prípade úhrady v hotovosti je k dispozícií možnosť uhradiť poplatky cez okno pokladne pri vstupe do budovy na Svätoplukovej ulici.

Zdroj:vobraze.sk