Zastupiteľstvo v Hnúšti riešilo personálne záležitosti v orgánoch spoločností zriadených mestom

Mestsky urad Hnúšťa

Hnúšťanské mestské zastupiteľstvo prikročilo na svojom pondelkovom zasadnutí k zmenám v orgánoch spoločností zriadených mestom. Zastupiteľský zbor odvolal z Dozornej rady Mestskej investičnej spoločnosti Hnúšťa Grigorija Šamina, Miroslavu Vargovú, Martina Pliešovského, Mariannu Balaškovú a Eriku Morovú k 31. decembru tohto roka. Namiesto nich zastupiteľstvo schválilo do Dozornej rady Mestskej investičnej spoločnosti od prvého januára kvinteto súčasných poslancov – Michala Bagačku, Michala Macháčeka, Viktora Brádňanského, Katarínu Moncoľovú a Mariána Petroka.

Poslanecký zbor rovnako odvolal z Dozornej rady Mestského bytového podniku Hnúšťa Mariána Petroka, Hildu Ginisovú, Katarínu Moncoľovú, Ľubicu Zollerovú a Margitu Féderovú k 31. decembru 2022. Zastupiteľstvo namiesto nich schválilo do dozornej rady od prvého januára budúceho roka Mariannu Balaškovú, Filipa Rohárika, ale tiež Mariána Petroka, Hildu Ginisovú a Katarínu Moncoľovú. Tento trojlístok poslancov tak bude v spomínanom orgáne Mestského bytového podniku pokračovať.

Mestské zastupiteľstvo delegovalo do spoločnosti Rimavská energetická za zástupkyne mesta poslankyne Danku Kiráľovú a Hildu Ginisovú. Kiráľová teda zostane zástupkyňou mesta v tejto spoločnosti a Ginisová nahradí Margitu Féderovú.

Zdroj: vobraze.sk