V Tisovci budú mať novú viceprimátorku i ďalšieho člena mestskej polície

Na severe okresu Rimavská Sobota budú mať novú viceprimátorku. V Tisovci od 1. mája ňou bude Marta Svobodová, poslankyňa mestského zastupiteľstva. Ako pre vobraze.sk uviedol tisovský primátor Ján Vengrín, rozhodol sa pre ňu kvôli tomu, že je najdlhšie slúžiaca poslankyňa, je v ZPOZ-e, má veľký záber na mesto a veľa ľudí ju pozná. „Dlhé roky vykonávala funkciu poslankyne. Oslovil som ju, dostala ponuku a prijala ju,“ povedal Vengrín. Marta Svobodová nahradí vo funkcii bývalú viceprimátorku Petru Čipkovú, ktorá sa tento mesiac stala prednostkou mestského úradu. „Oslovil som ju na túto funkciu. Som s jej prácou spokojný. Poznal som ju aj ako riaditeľku úradu práce,“ vysvetlil Vengrín.

V Tisovci hľadali aj príslušníka mestskej polície. Podľa primátora bude jej novým členom Roman Bálint. Do funkcie nastúpi od 1. mája. „Je bývalý príslušník Policajného zboru v Hnúšti. Boli dvaja uchádzači o túto pozíciu a Bálint bol úspešnejším na pohovore,“ vysvetlil Vengrín. Tisovskí mestskí policajti budú tak mať od mája opäť plný stav. Povereným náčelníkom bude ďalej Ján Barto.

Pred zvolením za primátora bol náčelníkom Ján Vengrín. „Barto je a bude povereným náčelníkom. Ja som bol len uvoľnený na výkon funkcie,“ vysvetlil primátor Vengrín. Tretím príslušníkom je Ľubomír Husanica.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Milan Slabej