V Rim. Zalužanoch hodlajú vybudovať rozhľadňu

V Rimavských Zalužanoch plánujú vybudovať rozhľadňu. Pre vobraze.sk to povedal starosta obce Milan Medveď. „Takýto zámer mala vypracovaný už moja predchodkyňa vo funkcii Janka Ďurišová. Bola vybratá aj lokalita. Tú sme teraz trochu posunuli,“ dodal. Podľa jeho slov mienia rozhľadňu postaviť na kopci Háj, ktorý sa nachádza v časti obce Príboj. „Bolo by to na trase nového náučného chodník SNP, takže by tam pribudla ďalšia zaujímavá zastávka. Dali sme už spracovať projekt projektantovi. Rozhľadňa by mala mať zhruba dvanásť metrov. Dronom sme zisťovali, aký by bol odtiaľ výhľad. Sú vyhlásené rôzne výzvy, ktoré sa zaoberajú turizmom. Chceli by sme sa do niektorej z nich zapojiť, a tak získať finančné prostriedky na jej výstavbu,“ priblížil Medveď.

Starosta Rimavských Zalužian naznačil, že ak stačí, aby bola obec spoluvlastníkom pozemku, chceli by sa do výstavby rozhľadne pustiť v budúcom roku. „Ak bude podmienka, aby bola obec výlučným vlastníkom pozemku, mohla by byť rozhľadňa realitou v roku 2024,“ načrtol.

Rozhľadňu majú tiež nad susednou obcou Rimavská Baňa. Milan Medveď sa konkurencie neobáva. „Práveže naopak, považoval by som to za veľmi dobrú vec. Myslím si, že by to bolo pre nás plusom. Turisti navštevujú pohostinstvo v našej obci a hovoria o tom, že navštevujú aj iné rozhľadne. Chodia do Klenovca, následnej do Rimavskej Bani a potom idú na Maginhrad,“ skonštatoval.

V jesenných komunálnych voľbách sa Milan Medveď uchádza ako jediný kandidát o funkciu starostu v Rimavských Zalužanoch. Tento post zastáva prvé volebné obdobie.

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB obec R. Zalužany