V Hnúšti a Tisovci už otvorili dlhoočakávané ihrisko Žihadielko

V Hnúšti len nedávno otvorili detské ihrisko Žihadielko. Sprístupnené je verejnosti a nájdete ho v centre, pri základnej škole Klokočova. Deti si rovnaké ihrisko môžu užívať už aj v Tisovci pri Kultúrnom dome na Daxnerovej ulici *. Ako pre vobraze.sk potvrdila primátorka Tisovca Irena Milecová, ihrisko už prebrali od zástupcov spoločnosti Lidl a sprístupnené je od včera. Je určené deťom od 2 do 12 rokov. Nachádza sa na ňom osem herných prvkov. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch Včielky Maje a jej kamarátov. Súčasťou projektu za vyše 80 tisíc eur sú aj lavičky, stojan na bicykle, či odpadkové koše.

Súťaž spoločnosti Lidl o detské ihriská Žihadielka mala víťazov známych ešte minulý rok. Pandémia však ich výstavbu a otvorenie oddialila. Hnúšťanská samopráva novopostavené ihrisko od spoločnosti Lidl prebrala koncom augusta. Obyvatelia spoločne zahlasovali ešte minulý rok. Podarilo sa im umiesniť na piatej priečke s počtom hlasov viac ako 50 tisíc. Do súťaže sa podľa informácií spoločnosti Lidl vtedy zapojilo vyše 13 tisíc ľudí. Tesne za nimi skončil Tisovec.

Žihadielko je určené deťom od 2 do 12 rokov. Je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa môžu zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách.

Okresné mesto Rimavská Sobota takéto ihrisko využíva už niekoľko rokov. Obyvatelia si zaň zahlasovali a vybojovali ho dvakrát. Jedno je na Sídlisku Rimava a druhé v mestskej záhrade.

  • aktualizované 3.9. Ihrisko bolo postavené na Daxnerovej ulici v Tisovci. Pôvodný zámer mala samospráva pri Kultúrnom dome, no neskôr došlo k zmene jeho umiestnenia.

Zdroj: vobraze.sk