V budove MsÚ v R. Sobote pribudol výťah

V budove rimavskosobotského mestského úradu pribudol stoličkový výťah. Vedie z prízemia na poschodie k obradnej sieni. Nainštalovali ho asi pred dvomi týždňami a do spoločenskej sály sa tak dostane aj verejnosť, ktorá má problém vyjsť po schodoch. Ako pre vobraze.sk priblížil prednosta mestského úradu Štefan Szántó, k inštalácii takéhoto špeciálneho výťahu sa rozhodli, pretože sa stávalo, že napríklad niektorí jubilanti sa nevedeli dostaviť do obradnej siene.

Inštaláciu výťahu zabezpečila spoločnosť Stannach zo Žiliny, ktorá podľa Szántóa dala najlepšiu ponuku vo výške necelých 10 tisíc eur. „Mali sme viac ponúk, ale táto bola najvýhodnejšia. Zabezpečujú aj sevis. Záručná doba je tam 60 mesiacov. Namontovaný je už dva týždne,“ priblížil prednosta.

Poznamenal, že je pripravený na najbližšie podujatie počas jarmočných dní, kedy bude oceňovaná verejnosť. V piatok dopoludnia má byť vyhodnotená aj súťaž o najkrajší balkón, predzáhradku. „Ak bude niekto takýto výťah potrebovať, bude už k dispozícii. Zatiaľ ho nikto z návštevníkov nevyužil,“ dodal.

Gemersko-malohontský jarmok sa bude konať 22. a 23. septembra. Spojený bude s výstavou ovocia, zeleniny a ovocných rastlín či zvierat. Na Hlavnom námestí počas jarmoku vystúpi Senzus i Beatles Band.

V R. Sobote chystajú septembrový jarmok. Na Hlavnom námestí vystúpi Senzus i Beatles Band

Zdroj: vobraze.sk