Takto by mal vyzerať domov dôchodcov v Hnúšti. V H. Vsi ho spustia skôr

štúdia DD a DSS Hnúšťa
Štúdia domova dôchodcov v Hnúšti

Domov dôchodcov v Hnúšti je témou už približne dva roky. Samospráva so spoločnosťou Schmitlpharm podpísala memorandum o spolupráci a prenajala jej príslušné pozemky ešte v roku 2020. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedla Lucia Bížová, ktorá je garantom sociálnych služieb spoločnosti Schmitlpharm, zariadenie domova dôchodcov a domova sociálnych služieb by mali aj napriek zdržaniu zrealizovať. Podľa prvotných plánov malo byť spustené v januári 2022. Stáť by malo v miestnom historickom parku na pozemkoch mesta v časti Kolónia.

„Zámer je stále aktuálny. Pripravujeme veci na územné konanie. Je to v štádiu riešenia,“ ubezpečila Bížová a zaslala nám štúdiu budovy. Podľa jej slov domov dôchodcov by mal byť väčší o jedno podlažie, ako bolo v plálne. Jeho sprevádzkovaním by malo vzniknúť okolo 20 pracovných miest a budova má byť pre 40 klientov, čo umožňuje zákon. Financovaná má byť podľa Bížovej aj zo zdrojov, ktoré chcú žiadať z plánu obnovy. Lokalitu si vybrali na základe vzťahov a prieskumu trhu.

Spoločnosť realizuje výstavbu domova dôchodcov aj v obci Hrnčiarska Ves v okrese Poltár. Predpokladaný termín spustenia podľa Bížovej je 1. februára 2022.

štúdia DD a DSS Hnúšťa

Zdroj: vobraze.sk, foto: spoločnosť Schmitlpharm