Riaditeľ Technických služieb mesta Hnúšťa po vyše roku vo funkcii končí

Riaditeľ Michal Slatinský končí vo funkcii riaditeľa Technických služieb mesta Hnúšťa. Návrh na jeho odvolanie predostrel poslancom na rokovanie mestského zastupiteľstva primátor mesta Roman Lebeda. Rokovanie bolo formou online. Poslanci tento zámer odobrili. Jedný z dôvodov, prečo k tomu podľa návrhu došlo, bolo nezvládnutie tvorby stratégie riadenia ľudských zdrojov (personálna oblasť), a to napriek aktívnej podpore zo strany zriaďovateľa a zamestnávateľa.

Slatinský nastúpil vlani v lete. Nahradil Igora Báboľa. Ako Roman Lebeda uvádza v návrhu na odvolanie terajšieho riaditeľa, za 1,5 roka funkcie riaditeľ neprijal žiadne opatrenia v súvislosti so zefektívnením a zoštíhlením prebujnenej organizačnej štruktúry, čo má mimoriadne negatívny dopad na rozpočet mesta. Primátorovi podľa správy chýbalo aj zabezpečenie koncepčných a koordinačných súťažných podkladov s rozhodujúcim vplyvom na výsledok procesu verejného obstarávania. A to v súvislosti s budovaním III. etapy skládky, uzatvorením II. etapy skládky či zavedením zberu BRKO.

Zámer podporila aj poslanykyňa Miroslava Vargová. Ako priblížila pre vobraze.sk, riaditeľ je veľmi dobrý človek. „Ale to na vedenie organizácie, ktorá roky funguje problémovo, nestačí,“ skonštatovala. Riaditeľ končí k 31. januáru 2022.

Zdroj: vobraze.sk