Primátor Hnúšte odvolal svojho zástupcu

Grigorij Šamin (vľavo) a Roman Lebeda vedľa neho v strede)

Primátor Hnúšte Roman Lebeda odvolal svojho zástupcu. Viceprimátor Grigorij Šamin skončil na svojej pozícii 1. mája. Informáciu pre vobraze.sk potvrdil primátor Hnúšte Roman Lebeda. „Stalo sa tak po korektnom vzájomnom rozhovore, kde som mu poďakoval za spoluprácu a vysvetlil dôvody môjho rozhodnutia. Tým oficiálnym dôvodom sú dlhodobé a zásadné názorové rozdiely týkajúce sa ďalšieho smerovania mesta,“ povedal Lebeda.

Hnúšťa v súčasnosti nemá viceprimátora. K tomu, koho v budúcnosti vymenuje za svojho zástupcu, sa zatiaľ nevedel vyjadriť. „Ale určite si vyberiem poslanca, ktorý bude moju prácu podporovať a pomáhať mi, a ktorý je schopný pracovať pre mesto s extrémne vysokým nasadením, aké máme v Hnúšti nastavené. Budem hľadať niekoho, kto nebude politikárčiť, ale tvrdo pracovať,“ doplnil primátor Hnúšte.

Poslancovi Šaminovi bola funkcia viceprimátora ponúknutá primátorom v roku 2018, po komunálnych voľbách. „Táto funkcia ma v profesijnom živote v samospráve posunula ďalej, dôvody pre ktoré som bol primátorom odvolaný považujem za osobné a malicherné,“ povedal pre vobraze.sk Grigorij Šamin. Podľa Šamina mu bolo vytknuté zo strany primátora, že nikdy nezahlasoval za navýšenie jeho platu. „Vraj hlasujem ako poslankyne Vargová a Moncoľová. Bola mi vytknutá moja potenciálna kandidatúra na post primátora – podľa jeho slov by tu on chcel vládnuť 20 rokov,“ uviedol Šamin. Dôvodom malo byť podľa Šamina aj to, že poslanca Pliešovského požiadal o vyjadrenia sa k transparentnosti prispievania článkov v Hnúšťanskom hlase „nakoľko je jeho zakladateľ“. „Iné dôvody pre moje odvolanie neuviedol,“ povedal Grigorij Šamin.

Doplnené 11.51 hod.

Po zverejnení článku doplnil svoje predchádzajúce vyjadrenie primátor Roman Lebeda. „No vidim ze pán Šamin, ako vždy nedodržal dohodu, že to nebudeme konkretizovať. Skutocným dôvodom bolo, že za 3 roky nič neurobil,“ uviedol.

Doplnené o 12.51 hod.

„Ja som s primátorom žiadnu dohodu nemal, medializovať to nechcel on, a to zjavne preto, že dôvody, ktoré som udal, sú pravdivé. Ak sa mu zdalo že 3 roky nič nerobím, osobne nevidím dôvod, prečo ma neodvolal už skôr, “ reagoval Šamin.

Zdroj: vobraze.sk, foto: hnusta.sk