O vedúce pozície na MsÚ v R. Sobote je veľký záujem

O vedúce posty na rimavskosobotskom mestskom úrade je veľký záujem. O päť pozícií sa uchádza až 14 záujemcov. Informáciu pre vobraze.sk uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, ktorý je predsedom výberovej komisie. Podľa jeho slov všetci uchádzači splnili požiadavky. „Všetkých sme posunuli na pohovor. Nevylúčili sme nikoho. Bude sedenie a na základe toho dáme odporučenie primátorovi,“ priblížil Szántó. Ako podotkol, najviac uchádzačov by chcelo šéfovať odboru školstva, mládeže a športu. Prišlo až šesť prihlášok. Na funkciu vedúceho odboru vnútorných vecí komisia zaznamenala štyri prihlášky. Odbor sociálnych vecí by chceli viesť dvaja uchádzači. Po jednom záujemcovi majú na odbore ekonomickom a odbore rozvoja mesta.

„Na všetky pozície sa prihlásili aj pôvodní vedúci,“ skonštatoval Szántó. Poznamenal, že komisia bola vytvorená z troch poslancov z každého poslaneckého klubu a zástupcu odborov. „Chcel som, aby to bolo čo najtransparentnejšie,“ dodal predseda výberovej komisie.

Podľa Szántóa je vo zvyku nielen v Rimavskej Sobote vyhlásiť výberové konania na vedúce pozície po komunálnych voľbách a dať možnosť prihlásiť sa aj iným o tieto miesta. „Keď primátor odvolal jednotlivých vedúcich, tak súčasne ich aj poveril vedením odborov do ukončenia výberového konania. Dostali ale všetci možnosť sa prihlásiť,“ uzavrel.

Do výberového konania sa záujemcovia mohli prihlásiť do konca januára. Odbor ekonomický vedie Miroslav Bielak, odbor rozvoja meste Eva Muráriková, odbor školstva, mládeže a športu vedie Karina Kochanová, odbor sociálnych vecí Mária Turoňová, odbor vnútorných vecí Zuzana Zsírosová.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Attila Gecse