Nočná búrka vyslala hasičov do terénu niekoľkokrát. V Klenovci sú bez elektriny

Nadránom sa búrka prehnala znovu aj Teplým Vrchom, v Rimavskej Sobote už svieti slnko. Búrka bola aj v Hnúšti. V Klenovci hľadajú príčinu poruchy.

Nočná búrka a vietor spôsobili viacero popadanych stromov. Od skorého rána zasahovali hasiči z okresného riaditeľstva už osemkrát. Ako pre vobraze.sk uviedol riaditeľ Marek Laššák, päť výjazdov mala stanica v Hnúšti a tri Rimavská Sobota. Okolo ôsmej hodiny už ale boli všetci na stanici. „Išlo o popadané stromy smer Tisovec, pri Teriakovciach aj v R. Sobote,“ doplnil.


Bez elektriny sú dnes ráno opäť v Klenovci. Výpadky sa prejavovali už od večera. V niektorých častiach nemajú elektrinu vôbec. Spolu s elektrikármi hľadajú príčinu.

Situácia sa opakuje zo začiatku týždňa. Podľa starostky Zlaty Kaštanovej elektrinu nemali ani pondelok popoludní. Odstraňovať výpadky pomáhali podľa nej aj dobrovoľní hasiči.“ Väčšina domácností po určitom čase opäť elektrinu mala, no 239 domácností zostalo 7 hodín, až do neskorých večerných hodín bez elektrického prúdu,“ spomenula starostka s tým, že výpadok spôsobil spadnutý elektrický stĺp v obci.

Zdroj: vobraze.sk