Vysunuté pracovisko ÚPSVaR v G. Jablonci skončilo. Presťahovali ho do lepších priestorov

Vysunuté pracovisko ÚPSVaR

Na juhu okresu Rimavská Sobota došlo v uplynulých týždňoch k zmene pôsobenia vysunutého pracoviska Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Presťahovali ho z Gemerského Jablonca do Hajnáčky. Obce vzdialenej asi päť kilometrov.

Dlhodobo nevyhovujúce podmienky

V Gemerskom Jablonci sídlili pracovníci ÚPSVaR Rimavská Sobota niekoľko rokov. Pôsobili v budove, ktorá v minulosti slúžila ako administratívne sídlo družstva. Podľa slov starostu obce Júliusa Agócsa je budova v súkromných rukách a bola dlhšie zanedbávaná.

„Nemali tam dobré podmienky. Nemáme tu však inú obecnú budovu, kde by mohli pracovať,“ povedal pre vobraze.sk starosta Gemerského Jablonca, ktorý má približne 700 obyvateľov a je bývalou strediskovou obcou. Ako Agócs ďalej priblížil, snažili sa vyzbierať financie na opravu strechy, no oprava nepomohla a pracovníci vysunutého pracoviska dostali napokon lepšie podmienky v Hajnáčke.

Prínos pre obec

Sťahovali sa koncom minulého roka. Vysunuté pracovisko už funguje v Hajnáčke. Starosta obce Ivan Poprocký to vníma pozitívne. „Pridá to na kredite obce,“ povedal pre vobraze.sk a dodal, že požadovali aj rozšírenie autobusových spojov z R. Soboty či Lučenca až do najjužnejšej obce Tachty. Ak to pandemické nariadenia umožnia, starosta si od toho sľubuje zvýšenie frekvencie a pohyb osôb. „Bude to prínosom pre podnikateľskú sféru v obci. Nákupná sila bude lepšia,“ dodal starosta Hajnáčky, kde majú aj ambulancie s piatimi lekármi, lekáreň či domov dôchodcov.

Nové pracovisko sa nachádza v priestoroch bývalej výrobne cestovín, či prevádzky Rimavanu, ktorá v obci fungovala vyše 20 rokov. Obec má podľa starostu vyše 1 200 obyvateľov a približne 10-percentnú nezamestnanosť. Z toho zhruba polovica ľudí pracuje pre obec.

Vysunuté pracovisko ÚPSVaR

Vysunuté pracovisko ÚPSVaR je aj v Hnúšti a Bátke.

Obec má navštíviť aj minister

Obec Hajnáčka má koncom tohto týždňa navštíviť minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. „Keď už bude tu, tak by som ho rád privítal aj v našom objekte domova dôchodcov,“ poznamenal starosta Hajnáčky Ivan Poprocký. Minister sa má zastaviť sa aj na ÚPSVaR Rimavská Sobota či v Sociálnej poisťovni. Štvrtkovú návštevu ministra Krajniaka pre vobraze.sk potvrdil okresný predseda hnutia Sme rodina Ján Vengrín, ktorý bol podľa jeho slov iniciátorom minuloročného sťahovania zamestnancov ÚPSVaR. „Začali sme na tom pracovať vo februári 2021 a v decembri boli už na novom mieste v Hajnáčke,“ podotkol.

Zdroj: vobraze.sk

Výrobky z Rimavanu smerovali do celého Československa. Známe boli aj sklápacími autogarážami či kempingovým nábytkom