V Tisovci sa stretli stovky priaznivcov offroadu. Darilo sa aj Soboťanom

V Tisovci sa stretli priaznivci offroadu. Koncom minulého týždňa jazdili na okolitých strmých kopcoch denné trophy okruhy. Svoje zručnosti predviedli jazdci z celého Slovenska aj na divácky obľúbenej exhibícii v Dolinke. Zastúpenie mali aj posádky z Čiech, Maďarska či Poľska. Ako pre vobraze.sk ďalej priblížil Vladimír Longauer, jeden z organizátorov, kapacity jazdcov boli takmer naplnené a presiahli hranicu 200 posádok. Tie sa postupne začali stretávať v centre Tisovca už vo štvrtok popoludní. Odštartovali cez rampu a účastníkmi boli posádky zo Slovenska. Svoje zastúpenie mali aj Soboťania, offrouďáci z Hnúšte či domáci z Tisovca. „Tento ročník bol náročný, ale dopadol veľmi dobre. Nemali sme žiadny úraz. V Dolinke bolo dosť ľudí, čo sa vozili a aj divákov,“ povedal Longauer.

Z 4×4 Offroad clubu Rimavská Sobota boli na akcii šiesti účastníci. Podľa slov ich predsedu Gabriela Hajnovicsa sa im išlo veľmi dobre. „Napriek suchu a veľmi veľa prachu, ešte aj v lese,“ uviedol pre vobraze.sk šéf klubu. Ako poznamenal, náročné boli špeciálky, ale užili si ich, nevynechali ani jednu z nich, aj keď by sa dali obísť. Užívali si krásnu prírodu, výhľady z najvyšších kopcov a sú radi, že vydržala technika.

Najlepšie umiestnenie z nich dosiahol Attila Hajnovics na Toyote. Vo svojej kategórii krátkych vozidiel obsadil druhé miesto.

Zdroj: vobraze.sk, foto: Gabriel Hajnovics