Tisovský offroad slávi jubileum. Pod Hradovou pripravujú novinky. Vystúpia až tri kapely

Jedna z najväčších offroadových akcií v Európe sa vracia do mesta pod Hradovou na severe okresu Rimavská Sobota. Tento rok organizátorov Offroad clubu Tisovec čaká jubileum. Pripravujú dvadsiaty ročník. Bude od 25. do 28. apríla. Ako pre vobraze.sk ďalej avizuje Vladimír Longauer, jeden z organizátorov, radi privítajú aj tento rok jazdcov z viacerých krajín. Dvadsiaty ročník považuje pre nich za obrovský úspech a odmenu za vykonanú niekoľkoročnú prácu. „Za dve hodiny to bolo rezervované všetko, čo svedčí o veľkom záujme o toto podujatie,“ povedal Longauer. 

Horná hranica posádok na štvordňovom podujatí je 250, čo ani po minulé roky nebol problém naplniť. V histórii klubu bolo na podujatí rekordný počet až 400 posádok, podľa organizátorov to však išlo na úkor kvality.

Novinkou podľa Longauera bude dvojdňový program a pre jazdcov otvoria niektoré nové špeciálky, ktoré boli dlho zatvorené. „Bude to zaujímavé a pre verejnosť budú koncerty i vstup do Dolinky zadarmo,“ avizuje. 

Súčasťou podujatia budú tri koncerty. Hneď vo štvrtok pri technickej previerke o 16.00 hod. zahrá skupina Stillburns z R. Soboty a po nich aj osvedčené rockové dievčatá z Poison Candy. „V programe sme stavili na známe aj atraktívne kapely,“ dodal Longauer. Účastníkov a návštevníkov naladia na večerné slávnostné otvorenie a večerná jazda rampou. 

V dobrej zbave sa má pokračovať aj v piatok. Po dennej trophy v okolitých lesoch a pastvinách sa na pódiu postaví známa skupina Hrdza. Piatkový večerný koncert je podľa organizátorov novinka tohto ročníka. V sobotu si jazdci vymenia okruhy a podľa mapy budú zdolávať okolité, aj nové trasy. 
Nedeľa je obzvlášť zaujímavá pre divákov. Najodvážnejší jazdci sa predvedú v Dolinke nad Tisovcom. Chodí sem okolo päťtisíc návštevníkov. Tí môžu vidieť jazdcov na jednom mieste bez toho, aby museli za nimi cestovať desiatky kilometrov, ktoré predtým absolvujú počas denných trophy. „Každý ročník je špecifický, podmienky udáva počasie,“ podotkol Longauer. 

Nultý ročník sa konal na jar 2004 a zúčastnilo sa ho 26 posádok. Ako organizátori spomínajú, prvý ročník bol ešte v ten istý rok na jeseň a predstavilo sa na ňom 40 posádok. Zraz sa konal na parkovisku pred bryndziarňou v Tisovci a organizovali ho Peter Šablatúra a Ľuboš Manica. Trať bola na Tŕstí a v Dolinke.  „Vzhľadom na výborne offroadové podmienky a rozsah tratí, pridala sa Ostrá,  podujatie sa stávalo čoraz atraktívnejšie,“ priblížil Longauer. V roku 2007 vzniklo občianske združenie Off Road klub Tisovec, ktoré malo osem členov: Peter Šablatúra, Ivan Slivka, Ľuboš Manica, Vlado Longauer, Miro Koncoš, Peter Kincl, Matej Kilík, Erik Kormoš. „Dnes má klub šesť členov, poslední dvaja klub opustili. Okrem toho sa do organizácie nezištne zúčastňujú naše rodiny a množstvo priateľov,“ podotkol.