Nápis na autobusovej stanici je už kompletný

Názov autobusová stanica Rimavská Sobota je už kompletný. Po pár mesiacoch došlo k jeho oprave a doplneniu nápisu Rimavská, ktorý mal často poruchu osvetlenia. Názov je funkčný a aj v noci osvetlený od minulého týždna. Ako pre vobraze.sk uviedol riaditeľ Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Lučenec Vojtěch Kupka, nápis bol v oprave po tom, ako dochádzalo často k výpadkom osvetlenia.

“Problém bol vo výrobe náhradného riešenia. Opravovalo sa to a niečo bolo treba už aj vymeniť,“ povedal a dodal, že v tejto covidovej dobe trvá dlhšie zohnať náhradné diely. Rimavská Sobota je tak znovu Rimavskou Sobotou. V predchádzajúcich mesiacoch sa nachádzal na autobusovej stanici len názov Sobota.

Riaditeľ hodnotu opravy nekonkretizoval. Podstatné podľa neho však je, že to bolo opravené, aj keď je momentálne taká doba, že opravy trvajú dosť dlho, kvôli špeciálnym náhradným dielom, elektronike, alebo aj ľuďom.

Autobusovú stanicu zrekonštruovali v roku 2013. SAD Lučenec do jej vynovenia investovala približne 2,3 mil. eur a bola vtedy jedinečná svojím environmentálnym zameraním. Vybavená bola novými informačnými technológiami, cestujúci môžu tak jednotlivé autobusové spoje sledovať v reálnom čase.

Autobusová stanica označuje Rimavskú Sobotu len ako Sobotu

Zdroj: vobraze.sk