Motorkári na Kurinci odštartovali sezónu spanilou jazdou. Neodradilo ich ani nevľúdne počasie + foto a video

Motorkársku sezónu pri Rimavskej Sobote odštartovali aj napriek nepriazni počasia. Na Kurinci sa v sobotu na poludnie začali stretávať priaznivci motoriek či štvorkoliek, bez rozdielu veku a kubatúry. Neodradilo ich ani ranné mrholenie. Ako nám niektorí prezradili, ráno zmokli aj trikrát, kým prišli do Rimavskej Soboty. Čakalo ich tu posedenie pri bufete s pripraveným občerstvením, guľášom či držkami. Domáci si pre nich pripravili aj súťaže.

Nechýbalo meranie hlučnosti motoriek, či jazda zručnosti. Po jednej hodine sa vybrali na spanilú jazdu mestom. V dvojstupoch prešli z Kurinca centrom mesta, Sobôtkou, Košickou cestou, Hlavným námestím či Sídliskom Západ. Ako pre vobraze.sk povedal jeden z organizátorov Laci Gál, mali pripravenú aj dlhšiu jazdu, no kvôli počasiu a bezpečnosti motorkárov zvolili tradičnú jazdu.

„Prisľúbilo sa nám veľa motorkárov, početná skupina aj z východného Slovenska. Nevyšlo, nevadí. Prajeme všetkým motorkárom bezpečný dojazd do cieľa,“ povedal. Účasť zhodnotil ako dobrú vzhľadom na počasie. „Prišli sme ozajstní motorkári,“ podotkol s úsmevom.

Partia motorkárov prišla aj od Veľkého Krtíša. Podľa ich slov sa na podujatie tešili a v tejto sezóne majú už odjazdených okolo tritisíc kilometrov. Radi chodia na obľúbené miesto do Banskej Štiavnice, Bojníc. Prejazdené majú však aj Maďarsko, Rakúsko. Tento rok chcú ísť aj do Bulharska, Rumunska, poprípade Poľska. Za jednu sezónu najazdili okolo 18 tisíc kilometrov.

Na Kurinec sa rozhodli prísť, lebo tu majú vynikajúcich známych a sú veľmi radi, že sa môžu stretnúť, je to pre nich prirodzenejšie a lepšie ako cez sociálne siete. Milujú vôňu benzínu, vietor vo vlasoch, vyčistiť si hlavu a považujú to za niečo iné ako v aute sedieť.

Pozrite si fotogalériu z prejazdu mestom i videoreportáž z Kurinca

Spanilá jazda mestom Rimavská Sobota + foto a video

Zdroj: vobraze.sk