Dokončujú päť úsekov ciest BBSK. Asfaltovať majú aj pri Petrovciach či Ostranoch

Sfrézovaná cesta Zádor – Ivanice – Cakov

Nového asfaltu sa tento rok konečne dočkajú viaceré úseky ciest II. a III. triedy v správe Banskobystrického samosprávneho kraja. „Aktuálne v okrese Rimavská Sobota prebiehajú práce na rekonštrukcii úsekov vysúťažených a zazmluvnených v minulom roku, ktoré by mali byť ukončené do konca júna,“ uviedla pre vobraze.sk Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Banskobystrického samosprávneho kraja. Ako doplnila, ide o úseky ciest II. triedy pri obci Lenka (1,8 km), Lenartovce – Figa (4,4km), Zádor – Ivanice – Cakov (5,6km) či Poproč (1,4km).

Zhruba pol kilometrový úsek Hrnčiarska Ves – Hrachovo má byť už ukončený.

Rekonštrukcie ciest nielen v okrese Rimavská Sobota ovplyvnili podľa Štepánekovej dva roky pandémie nového koronavírusu. „Nedostatok personálnych kapacít a ďalšie komplikácie, napríklad meškajúce dodávky materiálov, na strane zhotoviteľa spôsobili, že v uplynulom roku dodávateľ v okrese Rimavská Sobota dokončoval úseky, zazmluvnené ešte v roku 2020,“ vysvetlila.

Asfaltovať majú tento rok pri Hodejov či Rimavskej Bani

BBSK má podľa Štepánekovej v pláne tento rok zrealizovať aj ďalšie úseky ciest v okrese Rimavská Sobota.  Ako priblížila, v registri investícií je schválených a už aj vysúťažených osem úsekov v dĺžke približne 16 kilometrov. Najbližšie by mali začať s rekonštrukciou tento mesiac pri Hodejov, kde budú obnovovať cestu v dĺžke asi 1,5 kilometra. Budúci mesiac majú začať s dlho očakávanou rekonštrukciou Rimavská Baňa – Lukovištia – Ostrany. Tu došlo k navýšeniu ceny z 300 na 500 tisíc eur. 

Na juhu okresu majú začať robiť v lete úsek cesty III. triedy Šimonovce – Hostice, pokračovať ďalej v úseku Jestice – Petrovce a aj Dubno – Gemerský Jablonec. 

Opravený má byť aj vyše kilometrový úsek v intraviláne obce Klenovec. Najdlhší, vyše trojkilometrový úsek majú robiť pri Blhovciach. Nový asfalt má byť aj pri Jesenskom či Hodejove. 

„K spomínaným úsekom by mali pribudnúť aj ďalšie, financované z úveru 7 miliónov na cesty a mosty – o tých prebiehajú zatiaľ rokovania aj s poslancami za okres,“ doplnila Štepáneková.

 

Zdroj:vobraze.sk