Tamáši sa herne v Česku zlepšil. Zabojuje o miestenku na majstrovstvá sveta

Láka ho účasť na majstrovstvách sveta. Uskutočnia sa v Česku, kde brázdi klziská. Pre hokejistu Alexa Tamášiho z Rimavskej Soboty sa klubová sezóna už skončila. Mountfield HK Hradec Králové, dres ktorého si oblieka, vypadol vo štvrťfinále play – off českej extraligy. Hradec Králové prehral s HC Dynamo Pardubice v sérii 1:4 na zápasy. „Mrzí nás to všetkých, pretože sme neboli horším tímom na ľade ako súper. Bohužiaľ, rozhodli skúsenosti a premieňanie šancí. Mali sme reálne na to, aby sme cez Pardubice prešli. Ale každopádne život ide ďalej, otrasieme sa z toho a čoskoro je tu nová sezóna,“ povedal pre vobraze.sk dvadsaťšesťročný stredný útočník Alex Tamáši. Ako doplnil, v Hradci Králové bude pôsobiť aj v nasledujúcom ročníku.

Pardubice vyhrali základnú časť súťaže, Hradec Králové v nej obsadil ôsme miesto. Účasť vo štvrťfinále si zabezpečil vďaka tomu, že uspel v predkole play – off, v ktorom vyradil HC Vítkovice. Tamáši si odkrútil premiérovú sezónu za riekou Moravou. „Hodnotím ju celkom pozitívne. Nevedel som úplne, čo od toho očakávať, ale kvalita ligy ma veľmi prekvapila. Vyžiadalo si to nejakú dobu, kým som sa v nej adaptoval. Je to kvalitná, rýchla a veľmi defenzívna liga.“ Ako dodal, herne v Česku povyrástol. „Myslím si, že som zlepšil hlavne v hre okolo mantinelov a cítim sa byť silnejší na puku,“ spresnil.

V základnej časti súťaže strelil sedem gólov a pridal k tomu desať asistencií. Vo štvrťfinálovej sérii proti Pardubiciam dal jeden gól a mal jednu asistenciu. „Stále môže byť tá moja produktivita lepšia, ale ja som bol s ňou spokojný, pretože som nehrával v presilovkách. Na prvú sezónu je to celkom dobré,“ skonštatoval Alex Tamáši. „S priestorom na ľade som bol spokojný, teda až na tie spomínané presilovky. Rád by som v nich nastupoval a hodlám si v ďalšom období vydobyť v nich miesto,“ pokračoval.

Do Česka zamieril po anabáze v HC ‘05 Banská Bystrica. „Hradec bola výborná voľba. Chcel som sa tam dostať, lebo som vedel, že česká liga je lepšia ako tá slovenská a bude to pre mňa znamenať krok dopredu,“ vyjadril sa Tamáši.

Predstavil sa na dvoch majstrovstvách sveta v seniorskej kategórii. Tie tohtoročné sa uskutočnia v máji práve v Česku (Praha, Ostrava). „Od druhého apríla sa zapojím do prípravy reprezentácie. Každopádne si mienim predĺžiť aj túto sezónu. Vždy je super pocit obliecť si reprezentačný dres. Rád zabojujem o miestenku na majstrovstvá sveta,“ povedal Alex Tamáši, ktorý poukázal na to, že to budú akoby domáce majstrovstvá sveta. Vo farbách národného tímu skóroval šesťkrát.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album A. Tamášiho