
Futbalista Adrian Siviček z Teplého Vrchu vystrelil v jarnej časti ako kométa. Nielenže naskočil na druholigovú scénu, stal sa pevnou súčasťou základnej zostavy MFK Dukla Banská Bystrica a prispel k postupu mužstva do prvej ligy, ale vyslúžil si aj pozvánku do reprezentácie. A to do národného tímu do 19 rokov. „Je to pre mňa veľká česť. Veľmi si to vážim,“ povedal pre vobraze.sk devätnásťročný Adrian Siviček, ktorý začínal s futbalom v MŠK Rimavská Sobota. „Bol som veľmi šťastný, keď som sa dostal do reprezentačnej nominácie a trochu aj prekvapený,“ dodal.
Siviček si reprezentačnú premiéru odkrútil v stredu 27. mája. Ako striedajúci hráč nastúpil v 66. minúte do stretnutia proti nemeckej devätnástke. Zápas sa hral v Dunajskej Strede a Slováci pod vedením trénera Jaroslava Kentoša prehrali 2:3. Predchádzalo mu sústredenie. „Bola to moja prvá skúsenosť s reprezentáciou v kariére. O to viac si túto príležitosť cením. Hralo sa mi dobre. Tempo zápasu bolo vysoké, ale na ihrisku som sa cítil dobre. Určite budem na túto premiéru spomínať len v dobrom,“ priblížil Adrian. Dodal, že nastúpil na poste defenzívneho záložníka.
V národnom tíme do 19 rokov debutoval dva dni pred narodeninami. „Reprezentačný zraz mi dal veľa skúseností a možnosť porovnať sa s tými najlepšími,“ skonštatoval čerstvý maturant na Strednej športovej škole v Banskej Bystrici.

Pre Adriana Sivičeka bola táto sezóna rozlúčkovou s dorasteneckou kategóriou. Za Duklu hrával prvú ligu a skúsenosti so seniorskou kategóriou začal získavať na jeseň a pokračoval v tom na jar v treťoligovom béčku B. Bystrice. V áčku Dukly debutoval na druholigových trávnikoch v 22. kole vo Zvolene, bolo to na konci marca. Nastúpil v základnej zostave a rovnako aj v nasledujúcich ôsmich stretnutiach. V MONACObet lige tak odohral deväť zápasov. Po jej skončení nastúpil ešte na dva zápasy v tretej lige.
Avizuje, že jeho kariéra bude pokračovať v banskobystrickej Dukle. „Mám už podpísanú zmluvu na tri roky,“ doplnil Siviček. Mančaft spod Urpína sa v novej sezóne predstaví v Niké lige. Z R. Soboty odišiel na hosťovanie do Dukly v lete 2022 a rok neskôr tam prestúpil.

Zdroj: vobraze.sk, foto: FB MFK Dukla B. Bystrica



