Rimavskosobotský zápasník Vetrák preukázal svoj talent na majstrovstvách Európy v Grécku

Zápasník Patrik Vetrák (Lokomotíva Rimavská Sobota) sa predstavil vo veľmi dobrom svetle na majstrovstvách Európy do 15 rokov. V Loutraki (Grécko) štartoval medzi voľnoštýliarmi vo váhe do 48 kg a dosiahol bilanciu dve výhry a dve prehry. Prenikol do osmičky najlepších.

V prvom zápase Vetrák zvíťazil pred časovým limitom nad Aganitsom z Estónska. „Zvíťazil na technickú prevahu (10:0). Perfektne zvládol tento zápas. Postupne zbieral body a vykryl útočné pokusy súpera,“ povedal pre vobraze.sk reprezentačný tréner starších žiakov vo voľnom štýle Michal Radnóti, ktorý je zároveň koučom Lokomotívy R. Sobota.

Vetrák si potom poradil aj s druhým protivníkom, ktorý bol Gicev zo Severného Macedónska. Toho rovnako zdolal pred časovým limitom. „Aj tento zápas vyhral na technickú prevahu (12:2). Patrik zápasil rozumne, počúval moje pokyny a dopracoval sa k víťazstvu,“ priblížil Radnóti.

Vo štvrťfinále Vetrák narazil na Turka Kaplana a tomu podľahol na technickú prevahu pred časovým limitom. Keďže však zápasník z krajiny polmesiaca postúpil do finále, potiahol slovenského reprezentanta do repasáže. „Patrik trochu v hlave uletel po tom, ako vyhral tie dva zápasy na ME. Trochu sa uspokojil, psychika sa prejavila. Mohol viac zabojovať o lepší výsledok. Turek bol suverénne lepší. Patrik na neho nemal, podľahol mu na technickú prevahu (0:10). Turecký reprezentant Kaplan vo finále tesne prehral s Rusom,“ referoval Radnóti.

Rimavskosobotský zápasník narazil v repasáži na Gréka Zeitouniana, Vetrák s ním prehral pred časovým limitom. „Pred týmto duelom sa Patrik trochu potrápil s úpravou váhy. S Grékom prehral v divokom útočnom zápase na technickú prevahu (10:20). Bolo to o tom, kto z koho. Za stavu 8:12 na body sme v závere už trochu riskovali. Patrik predviedol dobrý výkon. Škoda tej prehry. Jeho premožiteľ získal napokon bronz,“ vyjadril sa reprezentačný kouč.

„Ôsme miesto Patrika Vetráka je excelentný výsledok. S niečím takým som veľmi nepočítal. Som s jeho účinkovaním spokojný. Keby zdolal toho gréckeho reprezentanta, bojoval by o tretie miesto. Mal na to, aby skončil na bronzovej priečke. Patrik veľmi dobre reprezentoval Lokomotívu R. Sobota. Bude ťažké prekonať toto jeho umiestnenie niektorým chlapcom z nášho oddielu,“ povedal Michal Radnóti. Ako dodal, najlepšie umiestnenie z piatich Slovákov dosiahol Samuel Lokál z Nitry, ten skončil piaty. „V dueli o bronz prehral s tureckým reprezentantom. Tretie miesto mu ušlo o vlások. Okrem neho teda skončil Vetrák siedmy. Ďalší výraznejšie výsledky nezaznamenali.“

Patrik Vetrák mal premiéru na ME do 15 rokov vlani. V maďarskom Kaposvári ale nevyhral zápas.

Michal Radnóti a Patrik Vetrák

Zdroj: vobraze.sk, foto: album M. Radnótiho