Radnóti vyzdvihol európskeho šampióna Gulaeva

Zápasník Lokomotívy Rimavská Sobota Akhsarbek Gulaev sa stal minulý týždeň majstrom Európy. Na kontinentálnom šampionáte vo Varšave kraľoval vo voľnom štýle, súboje zvádzal vo váhe do 79 kg. „Postaral sa o historicky najväčší úspech rimavskosobotského zápasníka,“ uviedol pre našu facebookovú stránku predseda ZO Lokomotíva Rimavská Sobota Jozef Radnóti. Ten je členom Výkonného výboru Slovenského zápasníckeho zväzu. V metropole Poľska bol vedúcim výpravy.

„Čakal som od Gulaeva medailu. Tým, že si vybojoval titul, však prekonal moje očakávania. Jeho účinkovanie hodnotím veľmi vysoko, veď v ére samostatnosti malo Slovensko doteraz dva európske tituly medzi mužmi,“ povedal Radnóti. Vo Varšave tento zoznam okrem Gualeva rozšíril tiež Tajmuraz Salkazanov.

Obidvaja slovenskí reprezentanti pochádzajú z Ruska. Dvadsaťtriročný Akhsarbek Gulaev vyhral na ME štyri duely. „Najťažší zápas absolvoval v semifinále. Povedal by som, že tam sa rozhodovalo o titule. Jeho súperom v ňom bol ostrieľaný Kentchadze z Gruzínska, viacnásobný medailista z významných súťaží,“ poznamenal Jozef Radnóti. Ako doplnil, Akhsarbek začínal so zápasením vo Vladikavkaze. Vo vitríne má viaceré cenné kovy z vrcholných podujatí, a to aj vrátane striebra z majstrovstiev sveta do 23 rokov. „Gulaev považuje čerstvý titul majstra Európy za svoj najväčší úspech, pretože ho dosiahol v mužskej kategórii. Predchádzajúce medaily získal v mládežníckych kategóriách,“ uviedol šéf rimavskosobotského oddielu.

Foto: album J. Radnótiho