Hnúšťanské volejbalistky Hrušková a Hrivnáková zabojujú o reprezentačný dres

Dominika Hrivnáková z R. Soboty (vľavo) a Nela Hrušková z Hnúšte

Talentované volejbalistky VK Iskra Hnúšťa Nela Hrušková a Dominika Hrivnáková dostali pozvánku na celoslovenský výber hráčok, z ktorých sa sformuje reprezentačný tím. Týka sa dievčat, ktoré sú narodené v rokoch 2010 a 2011. Pred reprezentačnými trénermi sa adeptky na reprezentačný dres predvedú od 14. do 16. júna v Poprade. Hnúšťanka Nela Hrušková i Dominika Hrivnáková z Rimavskej Soboty majú štrnásť rokov a obidve sú použiteľné na viacerých postoch.

„To, že budeme mať na tomto výbere dvojnásobné zastúpenie, hodnotím veľmi vysoko. Je to ukazovateľ veľmi dobrej práce na klubovej úrovni. Budeme v tom pokračovať, pokiaľ nám zdravie bude slúžiť. Túto sezónu hodnotím ako vynikajúcu. Dosiahli sme v nej výnimočné výsledky v tých súťažiach, v ktorých sme sa predstavili. Je veľké plus, že sa dostali naše hráčky do tohto výberu,“ povedal pre vobraze.sk športový riaditeľ VK Iskra Hnúšťa Štefan Majeský.

Hrušková a Hrivnáková zaujali v apríli na regionálnom výbere, ktorý sa konal rovnako v Poprade. Hrali na ňom za oblasť Stred v dvoch zápasoch proti oblasti Východ. V rámci stredoslovenskej oblasti prešli predtým cez sito dvoch výberov.

Nela Hrušková a Dominika Hrivnáková boli kľúčovými hráčkami hnúšťanského družstva mladších žiačok v nedávno skončenej sezóne. Prispeli k tomu, že Iskra získala na májových majstrovstvách Slovenska v Žiari nad Hronom bronzové medaily. V oblasti Stred sa umiestnila na druhom mieste. Hrušková a Hrivnáková zároveň nastupovali aj za tím kadetiek Hnúšte, ktorý vyhral druhú triedu a prebojoval sa medzi elitu na strednom Slovensku.

VK Iskra Hnúšťa mal v ročníku 2023/2024 zastúpenie aj v trojkovom volejbale a mladšie žiačky postúpili v oblasti Stred do finálovej skupiny, v ktorej obsadili šieste miesto.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album A. Polákovej a P. Fačka