Brankár Nôta z R. Soboty zmenil klub

Brankár Július Nôta z Rimavskej Soboty zmenil klub. Jeho kariéra bude pokračovať v treťoligovom FK Podkonice. Prestúpil do neho z prvoligového MFK Dukla Banská Bystrica, kde mu skončila zmluva. „S predstaviteľmi FK Podkonice sme viedli korektné rozhovory, to tiež zavážilo. Dôležitá pre mňa bola aj možnosť odchytať oveľa viac zápasov ako doteraz. Zameral som na to, aby môj nový klub bol v okolí B. Bystrice. Prostredie v Podkoniciach poznám a aj väčšinu chalanov v mužstve. Boli mojimi spoluhráčmi či už v doraste Dukly, alebo neskôr v áčku,“ povedal pre vobraze.sk dvadsaťštyriročný Július Nôta.

Trénerské opraty prevzal v Podkoniciach Marcel Turňa. V uplynulej sezóne obsadilo mužstvo v tretej lige Západ dvanáste miesto. „S predstaviteľmi FK Podkonice som bol v kontakte ešte pred príchodom nového trénera. Chcel by som klubu pomôcť dosahovať čo najlepšie výsledky a prispieť k čo najlepšiemu postaveniu v tabuľke. Mal som aj iné ponuky, ale rozhodol som sa pre túto,“ ozrejmil Nôta.

To, že zamieril z prvej ligy o dve súťaže nižšie, nevníma ako ústup z pozícií. V najvyššej súťaži nedostal počas dvoch sezón príležitosť medzi tromi žrďami. Nastupoval za MFK Dolný Kubín v druhej lige, ktorý bol farmou Banskobystričanov. V jarnej časti lanského ročníka však nechytal ani v D. Kubíne. „Pôsobenie v Podkoniciach beriem ako príležitosť odchytať viac zápasov a rozchytať sa. To je to, čo mi posledné dva roky chýba. Teraz sa sústredím na Podkonice a na to, aby som podával čo najlepšie výkony v drese tohto klubu,“ vyjadril sa Július Nôta. Dodal, že s tímom Podkoníc trénuje od začiatku letnej prípravy a už aj zaň nastúpil na turnaji.

V máji úspešne ukončil magisterské štúdium. Na Filozofickej fakulte UMB v Banskej Bystrici vyštudoval učiteľstvo telesnej výchovy a geografie. Promócie mal na konci júna. „Chcel by som popri futbale pracovať aj v školstve a ísť učiť,“ podotkol gólman, ktorý vo farbách banskobystrickej Dukly preukázal svoje schopnosti v druhej lige. Podľa jeho slov si titul pred menom nepíše. „Ja si nejako na také veci nepotrpím,“ reagoval s úsmevom.

Július Nôta začínal s futbalom v ŠK Tempus R. Sobota, odkiaľ prešiel do MŠK R. Sobota a v dorasteneckom veku viedli jeho kroky do banskobystrickej Dukly. V treťoligovom áčku R. Soboty neskôr hosťoval.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album J. Nôtu