Bedmintonistka Šillingová z R. Soboty obsadila na turnaji Grand Prix v Prešove striebornú priečku

Sofia Šillingová (vľavo)

Bedmintonistka Sofia Šillingová z Rimavskej Soboty obsadila na áčkovom turnaji Grand Prix v Prešove striebornú priečku. Do finále sa predrala vo dvojhre. Na východe Slovenska zvádzali tento víkend súboje hráčky a hráči v seniorskej kategórii. „Dosiahla som moje najlepšie umiestnenie na áčkovom turnaji dospelých. Doteraz som sa dostala najďalej do štvrťfinále. Toto je jeden z tých turnajov, ktoré si budem určite pamätať,“ povedala pre vobraze.sk sedemnásťročná Sofia Šillingová (KBC Košice).

„Po dlhšej dobe sa mi podarilo skončiť na pódiových pozíciách. Práve už len z tohto pohľadu i toho vynaloženého úsilia v zápasoch som na seba hrdá. Po motivačnej stránke prikladám tomuto turnaju veľkú váhu. Dodal mi energiu ďalej intenzívne trénovať, už sa teraz len sústrediť na chyby, ktoré sme odsledovali s trénerkou,“ skonštatovala Šillingová.

Odchovankyňa BK R. Sobota bola v singli nasadenou štvorkou. V úvodnom kole mala Šillingová voľný žreb. Jej prvou súperkou tak bola Lachová (SP Dolný Kubín), nad ktorou zvíťazila 2:1 na sety. Ten úvodný prehrala, no otočila nepriaznivý priebeh stretnutia. „Lachová ma každopádne potrápila. Je to veľmi dobrá hráčka z kategórie mladších dorasteniek,“ podotkla Sofia, ktorá je vekom staršou dorastenkou.

Mladá Soboťanka si následne poradila s Vašatovou (AS Trenčín) 2:0 a v semifinále Šillingová zdolala Kašelovú (Lokomotíva Košice) rovnako 2:0. „Zápas s Vašatovou bol určite pre mňa mentálne ľahší než ten s Lachovou. Do zápasu som od začiatku nastúpila s veľkým zápalom, a preto som vyhrala v dvoch setoch. Duel s Kašelovou už bol menej intenzívny. Súperka neprišla na kurt stopercentne zdravotne fit,“ priblížila Šillingová. Kašelová vyradila na podujatí nasadenú jednotku Kyselicovú (SC Pohoda Trnava).

Vo finále narazila Sofia Šillingová na Ivanovičovú (Spoje Bratislava) a hráčka z metropoly Slovenska suverénne triumfovala 2:0. „S finálovým zápasom nie som vôbec spokojná. Určite som v ňom mohla zahrať lepšie. Druhý súťažný deň si v mojom prípade vybral svoju daň, pociťovala som zjavnú únavu. Najviac však zavážila v tomto dueli moja nervozita a s tým súvisiaca chybovosť. Johanka Ivanovičová je skvelou hráčkou. Veľkú rolu zohrala v zápase jej suverenita,“ uviedla Šillingová.

Zdroj: vobraze.sk, foto: album S. Šillingovej, FB SZBe