Kokava-Línia má výborné podmienky na lyžovanie. Ponúkajú večerné lyžovanie aj cez týždeň. Jednotkári idú zadarmo

Kokava-línia

Lyžiarske stredisko Kokava-Línia má výborné podmienky na lyžovanie. Nachádza sa 11 kilometrov od Kokavy nad Rimavicou a 42 kilometrov od Rimavskej Soboty v Stolických vrchoch. Aktuálne ponúkajú lyžovanie pre jednotkárov zadarmo. „Je to cítiť, že sú polročné prázdniny. Máme ľudí od piatku, počas nočného lyžovania a vynikajúco je aj dnes. Počasie nám praje. Je tu krásne slnečno s teplotami 0 až plus 2 stupne Celzia. Je to ideálne a technickému snehu to nevadí,“ povedal pre vobraze.sk jeden z konateľov Ski centra Línia František Auxt.

Lyžiarske stredisko hlási až 60 centimetrov technického aj prírodného snehu. Koncom týždňa pribudol aj čerstvý. Podľa Auxta sú radi, že sa sezóna rozbehla. „Napriek tomu, že bolo veľa otáznikov, počas pandémie sme zasnežovali a svah bol včas pripravený. Boli sme jediné stredisko, ktoré bolo už aj na Vianoce zasnežené a mali sme dobré podmienky na lyžovanie,“ hovorí Auxt, ktorý pozýva všetkých milovníkov lyžovania, nech prinesú svoje ratolesti. „A tí, ktorí mali aktuálne čisté jednotky na polročnom vysvedčení, majú lyžovačku zadarmo. Aj v priebehu víkendu aj budúceho týždňa. Pustíme ich aj dvakrát. Také gesto si môžeme dovoliť,“ prehlásil Auxt, ktorý je ako bývalý telocvikár podporovateľom športu.

Okrem denného v stredisku ponúkajú aj nočné lyžovanie. A to v stredu, piatok i sobotu od 17:30 do 20.00 hodiny. Lyžiarske stredisko má 6 vlekov, jeden z toho je pre deti. Stredisko je ideálne pre lyžovanie rodín alebo sánkovanie s deťmi. „V Rádiu Regina o nás prehlásili, že sme najkrajšia somárska lúka na Slovensku. A hlavne bezpečná. Svah je široký, rodičia vidia do diaľky na svoje deti,“ zdôraznil Auxt. Parkovisko má podľa neho kapacitu 300 vozidiel a ponúkajú aj možnosť ubytovania. „Bufety fungujú tiež, v rámci pandemických nariadení,“ dodal jeden z konateľov Ski centra Línia.

Lyžuje sa od 9.00 do 16.00 hod.

Celodenný skipas je 15 eur, deti 12 eur. Večerné lyžovanie 8 eur deti a dospelí 12 eur.

Viac informácií získate na fb profile Línia Kokava

Zdroj: vobraze.sk, holidayinfo.sk, PR-článok