Vodičov oslnilo slnko, chodec aj cyklista majú ťažké zranenia. Alkohol u cyklistu zisťujú

zrazeny cyklista Sidlisko Zapad

V priebehu jednej hodiny došlo včera v Rimavskej Sobote k dvom nehodám, pri ktorých bol zrazený chodec a neskôr aj cyklista. Podľa policajných informácií obidvaja utrpeli ťažké zranenia. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, u vodičov a chodca alkohol zistený nebol. U cyklistu bola na zistenie prítomnosti alkoholu odobratá krv. Podľa našich informácií v prípade zrazeného chodca na Ulici Jánošíkovej malo ísť o „susedov“. Dôchodca bol zrazený na priechode. „Vodička nesledovala dostatočne situáciu v cestnej premávke a nedala prednosť chodcovi, ktorý prechádzal po priechode,“ priblížila.

Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. 70-ročný chodec z Rimavskej Soboty utrpel ťažké zranenia s odbou liečenia nad 42 dní.

Miera viny účastníkov dopravných nehôd je štádiu vyšetrovania. Podľa policajných informácií mali kolízie spoločné to, že vodičov v obidvoch prípadoch oslnilo slnko.

Obzvlášť v zimnom období je dôležité, aby vodiči venovali zvýšenú pozornosť v prípade, ak im do čelného okna svieti zapadajúce slnko.

Cyklista narazil do auta z vedľajšej cesty

K zrážke cyklistu a auta došlo tak, že cyklista mal vybehnúť z vedľajšej cesty, Rimavskej ulice, na hlavnú. Podľa policajnej hovorkyne Márie Faltániovej narazil do ľavého zadného kolesa vozidla, ktoré išlo po hlavnej ceste. 53-ročný vodič na aute značky Opel prichádzal od kruhového objazdu a bol oslnený zapadajúcim slnkom. Pri náraze podľa policajnej hovorkyne 58-ročného muža vyhodilo na kapotu a spadol na cestu. „Nehoda je v štádiu objasňovania,“ uzavrela.

DOPLNENÉ: V priebehu popoludnia zrazili chodca i cyklistu
slnko cesta zeleznica
Vychádzajúce slnko v zimnom období oslňuje vodičov. Zvýšte pozornosť aj v takýchto prípadoch

Zdroj: vobraze.sk