V Tisovci horel rodinný dom. Zasahovali hasiči z Hnúšte aj Klenovca

Hasiči zasahujú pri požiari rodinného domu v Tisovci. Na výjazde z mesta smerom na Brezno horí strecha. Ako pre vobraze.sk priblížil Martin Babic, zástupca OR HaZZ Rimavská Sobota, na miesto boli vyslané viaceré jednotky, profesionáli z Hnúšte či dobrovoľníci z Klenovca. „Zhorela strecha, celá sa prepadla aj so stropom,“ povedal pre vobraze.sk Babic. Požiar majú už hasiči pod kontrolou a zranenie osôb podľa Babica hlásené nebolo.


Pravdepodobne sa požiar rozšíril od komína. Presnú príčinu však podľa Babica bude preverovať zisťovateľ príčin požiaru. Podľa našich informácií na mieste sú už aj policajti. Horel jeden z prvých domov na vjazde od Brezna.

Hasiči apelujú na kontrolu komínov. Pred mesiacom zhorela streha rodiného domu v Mojíne pri Rimavskej Sobote. Išlo doposiaľ o najvážnejší požiar s najvyššími škodami počas tejto vykurovacej sezóny.

Včera večer horel rodinný dom vo Fiľakove. Ako informovali hasiči, v čase ich príchodu bola požiarom zasiahnutá jedna miestnosť a časť strešnej konštrukcie. Obyvatelia rodinného domu sa nachádzali pred domom bez zranení.

Zdroj: vobraze.sk, foto: HaZZ Rimavská Sobota