Na Kokave miestami napadlo 15 centimetrov snehu, spúšťajú sezónu

Na Kokave napadlo počas noci miestami 8 až 15 centimetrov snehu. Lyžiarske strediská naštartovali ratraky a pripravujú sa na sezónu, tie najvyššie položené už otvárajú. Ako pre vobraze.sk priblížil Mário Kubiš, starosta obce Látky, bežkárske trate majú všetky upravené a otvorené. „Do rána nám napadlo okolo 15 centimetrov snehu. Upravené sú okruhy od 0,7 až po 10 kilometrov,“ povedal Kubiš, ktorý je novým zástupcom bežeckého lyžovania v Predsedníctve SLA. „Bežkujeme tu od začiatku mesiaca. Lyžiarsky svah spúšťajú zajtra v režime OP. Na základe toho už aj otvárajú,“ priblížil.

Pozitívnu informáciu pre milovníkov zimných športov nám potvrdili aj v hoteli Zerenpach. „mali sme už predtým zasnežený svah a teraz v noci napadl čerstvý sneh, tak v sobotu otvárame v zmysle platných protipandemických nariadení,“ Stanislav Murín z recepcie strediska Zerenpach. Ak opodotkol, tohtoročnou novikou je požičovňa lyží.

Nižšie položené stredisko, bližšie k Rimavskej Sobote ešte len ratrakuje. „Nemáme ešte dosť snehu, dopadlo len 7 centimetrov. Keď to podmienky umožnia, budeme pokračovať v zasnežovaní,“ povedal pre vobraze.sk jeden z konateľov Ski centra Línia František Auxt. Ako dodal, s otvorením sezóny počítajú však ešte tento rok, 25. decembra.

Zdroj: vobraze.sk, foto Mário Kubiš