Doplnené: Pri tragickej nehode asistoval alkohol. Prišiel o život muž zo Včeliniec i rodina z Revúcej

Mimoriadne tragická nehoda pri Tornali si včera podvečer vyžiadala štyri ľudské životy. Čelnú zrážku dvoch áut neprežil vodič osobného auta Renault, ako aj trojčlenná posádka vozidla Kia Optima z Revúcej. Ako ďalej pre vobraze.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, k nehode došlo pravdepodobne tak, že vodič auta Renault sa plne nevenoval vedeniu vozidla a z nezistených príčiň prešiel do protismeru.

„Čelne sa zrazil s oprotiidúcim vozidlom, ktoré šoférovala 52-ročná vodička z Revúcej,“ priblížila Faltániová. Vo vozidle s ňou prišiel o život aj 52- ročný spolujazdec, jej manžel a 79-ročná mama z Revúcej.

Na mieste bol aj znalec z odboru cestnej dopravy. Po tragickej nehode bude vykonaná pitva na zistenie prípadného požitia alkoholu. Nehoda je v štádiu vyšetrovania.

K nehode došlo okolo 17.20 hod. medzi Tornaľou a obcou Otročok. Vozidlá po náraze skončili mimo cestu. Posádky v autách museli hasiči vystihávať.

V prípade tragickej nehody začal vyšetrovateľ v Revúcej trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

Doplnené 5.decembra

Polícia zverejnila bližšie detaily tragédie. Vodič jedného z áut, ktoré neskôr bolo súčasťou tragickej dopravnej nehody, mal podľa policajných informácií najskôr v obci Otročok naraziť do zaparkovaného auta. Jeho majiteľ sa mal pokúšať muža zastaviť, čo sa mu ale nepodarilo. Vodič mal veľkou rýchlosťou z miesta odísť smerom na Tornaľu. Poškodený celý incident oznámil polícii.

O niekoľko minút neskôr došlo k mimoriadne tragickej udalosti, pri ktorej vyhasli životy štyroch ľudí. Predmetom expertízneho skúmania je aj zisťovanie požitia alkoholu u vodičov áut.

Predbežné výsledky preukázali u tohto vodiča hodnotu jeden a pol promile alkoholu! U vodičky druhého vozidla, s trojčlennou posádkou, alkohol preukázaný nebol.

Policajný vyšetrovateľ v Revúcej začal trestné stíhanie pre usmrtenie a prípad naďalej vyšetrujeme.

Zdroj: vobraze.sk, foto KRPZ Banská Bystica

Doplnené: Na ceste pri Tornali vyhasli štyri ľudské životy