Policajt a folklorista si vzal Mirku. Počas svadby im asistovali „žandári“

Policajt Matej Lipták z Kokavy nad Rimavicou, ktorý slúži v Rimavskej Sobote sa rozhodol dobrovoľne padnúť do zajatia manželky Mirky. Tá pochádza od Senohradu, kde bola aj svadba. Pre nevestu si prišiel na svojom veteráne, škodovke. Neveste Mirke pri jeho „zadržaní“ asistovali aj žandári, ako vystrihnutí z čias minulých. Ako pre vobraze.sk približil ženích Matej, na svadbe v policajnom štýle chcel mať kolegov či húkačky a keďže svadba bola ďaleko od jeho služobného obvodu a priateľov, tak mu komparzistov prišli urobiť kamaráti od Kružna na starých, ale zachovalých policajných autách. „Stretávame sa spolu a prišli veľmi radi na takúto udalosť,“ podotkol.

Svadba bola v kostole 9. septembra. Termín podľa neho špeciálne nevyberali, rozhodol aj voľný čas. „Chceli sme to pôvodne na október, ale nechceli sme riskovať prípadné opatrenia.“

Podľa jeho slov sa s manželkou spoznali asi pred siedmimi rokmi na veľkom folklórnom podujatí Hontianska paráda v Hrušove. On je tanečník v kokavskom súbore Kokavan, Mirka je tiež folkloristka a spieva v Hrachovinke. „Podporuje ma v mojej záľube a chodievame sa spolu previezť. Keď si občas zahrám na heligonke, tak ona mi spieva, rozumieme si,“ dodal.

Matej je policajtom päť rokov. Slúžil aj v Dubnici nad Váhom. Jeho záľubou sú veterány, autá či motorky, ktorých má niekoľko, napríklad Pionier typ 21 a Čezeta 175 typ 477 posilube.

Zdroj: vobraze.sk, foto: archív Matej Lipták