Opitý kolobežkár narazil do auta. Utrpel ťažké zranenia

S ťažkými zraneniami skončil po náraze do osobného auta 33-ročný kolobežkár z Lučenca. K nehode došlo v noci zo včera na dnes v Lučenci. Ide o kurióznu nehodu, ktorá sa nestáva bežne. Ako pre vobraze.sk ďalej uviedol Mário Bóna z Krajskeého riaditeľstva PZ Banská Bystrica, pri dychovej skúške nafúkal 1,27 promile alkoholu. Pri kolízii utrpel ťažké zranenie v podobe zlomeného zápästia a navyše spôsobil škodu na aute.

„Možno tento príspevok vyznieva, ako úsmevná príhoda, ale treba si uvedomiť, že aj kolobežka je vozidlo a jej vodič je povinný riadiť sa zákonom o cestnej premávke,“ informuje polícia na sociálnej sieti. Ako Bóna dodáva, alkohol už spôsobil množstvo tragédií, či už za volantom auta, na bicykli, ale aj u chodcov. Kolobežka, ktorá s elektrickým pohonom patrí k novinkám na cestách, nie je žiadnou výnimkou. Preto je rovnako nebezpečné používať ju pod vplyvom alkoholu.

Policajná hovorkyňa Mária Faltániová pripomína, že využívanie kolobežky podlieha tiež zákonu o cestnej premávke, podľa ktorého nie každý a hocikde môže kolobežku využívať. Navyše, alkohol v takomto množstve nie je povolený. „Obdobne ako u cyklistov platí, že nameraná hodnota alkoholu v organizme nepresiahne 0,24 miligramu etanolu na liter vydýchnutého vzduchu pri jazde v obci alebo po cestičke pre cyklistov,“ upozorňuje Faltániová s tým, že všetky hodnoty nad uvedenú hodnotu sú priestupkom proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Zdroj: vobraze.sk