Mladík zbil starú mamu. V nemocnici zraneniam podľahla. Skončil v putách

Dúžavská cesta
Sídlisko Dúžavská cesta pri Rimavskej Sobote – ilustračné foto

Mladík z Rimavskej Soboty čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy. 26-ročného Jána obvinil krajský policajný vyšetrovateľ. Svoju starú mamu, vo veku 71-rokv, mal fyzicky napadnúť tento týždeň. „Fyzicky ju napadol tak, že jej spôsobil viacpočetné poranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla. Bezprostrednou príčinou smrti bolo zlyhanie srdcovej a dýchacej činnosti pri viacerých poraneniach tela,“ informuje polícia.

Dúžavská cesta

Ako pre vobraze.sk priblížila banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, k udalosti došlo na Dúžavskej ceste v pondelok. Polícia najprv začala trestné stíhanie pre zabitie, no po výsledkoch pitvy boli zistené iné zranenia a prípad bol prekvalifikovaný. . Dôchodkyňu prijali na ARO v rimavskosobotskej nemocnici okolo poludnia a asi za dve hodiny zraneniam podľahla.

Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Za takýto zločin, ktorý bol spáchaný na chránenej osobe hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

Zdroj: vobraze.sk, KR PZ Banská Bystrica