Giro di Buzitka alebo recesia na kolesách

„GIRO DI BUZITKA“ alebo recesia na kolesách„Giro di Buzitka“ označenie, ktoré v sebe spája nielen originalitu, ale predovšetkým otvorené priateľstvo, smiech, humor a tímovosť na dvoch kolesách.

Prinášame vám niekoľko fotopostrehov z druhého ročníka pretekov jednoprevodových bicyklov, ktorý sa aj napriek aktuálnej situácii uskutočnil dnes. Skupina nadšencov v zoštíhlenom počte za účasti aj nežného pohlavia prekonala 63-kilometrovú trasu z Rimavskej Soboty do Buzitky (prechádzali cez Dolné Zahorany – Husiná – Buzitka – Fiľakovo – Gemerček – Rimavská Sobota).

Okrem historických bicyklov a sprievodného vozidla doprevádzal skupinu aj dobový motocykel. Ako nám uviedol tímový predák Rastislav Maňovský, dôvodom pre usporiadanie tejto akcie je hlavne šíriť radosť, rozvíjať schopnosť urobiť si srandu aj sám so seba, no hlavne je to športová udalosť. Za náš redakčný tím môžeme jednoznačne povedať, že atmosféra v pelotóne bola prudko uvoľnená a aj napriek malým technickým „nehodám“ všetci účastníci prežili 😊

Usporiadateľ akcie: SINGLE SPEED CLUB RS