Chorý Sebastiánko je už v Bostone, operovať ho ešte nemôžu

Príbeh Sebastiánka z Lučenca pozná už takmer celé Slovensko. Chlapček má ojedinelú chorobu, momentálne je asi jediný pacient s touto diagnózou. Mäkne mu priedušnica a má nevysvetliteľné zástavy dýchania. K tomu sa pridružili aj ďalšie zdravotné problémy. Jeho osud sledujeme aj my a podarilo sa nám spojiť s jeho maminkou. Momentálne je už celá rodina niekoľko dní v Bostone, kde by mali Sebastiánka operovať. Ide o jedinú nemocnicu na svete, kde by komplexne dokázali vyriešiť jeho zdravotné ťažkosti. S dopravou im pomohli najvyšší vládni predstavitelia. Sebastiánkova rodina letela vládnym špeciálom.
Obavy boli obrovské. Sebi totiž hocikedy prestane dýchať . Na palube bola s nimi preto aj lekárka – špecialistka. Počas 11 hodinového letu mal nakoniec chlapček jeden kolaps, podarilo sa ho však stabilizovať. Na letisku v Bostone si ich vyzdvihla sanitka a previezla rovno do Detskej bostonskej nemocnice.“ Tam sa nám situácia skomplikovala. Sebi začal mať vážne problémy so srdiečkom. Absolvoval už množstvo vyšetrení, príčinu zatiaľ nezistili. Stále je napojený na kardiostimulátor,“ napísala nám zúfalá mamina. To znamená, že ho ešte nemôžu operovať a pre rodinu to znamená ďalšie neočakávané finančné výdavky. Celú hospitalizáciu, ako aj operácie si hradia sami. Od decembra je pre Sebastiánka zriadená verejná zbierka.

Pre Sebastiánka sa spojilo nielen celé Slovensko. Zatiaľ sa im vďaka dobrým ľuďom podarilo vyzbierať niečo cez polovicu predpokladaných nákladov, čo bolo 800 tisíc eur. Tie sa ale kvôli neočakávaným komplikáciám stále navyšujú.

Ak im chcete tejto rodine pomôcť, môžete prispieť na transparentný účet
SK89 0900 0000 0051 7583 0228. Cez stránku www.transparentneucty.sk si môžete skontrolovať, či bola Vaša platba pripísaná. Viac informácií o Sebastiánkovi nájdete aj na jeho FB stránke Sebastián-náš najväčší bojovník.