Veľké Teriakovce majú zrekonštruovanú hasičskú zbrojnicu

V obci Veľké Teriakovce zrekonštruovali vnútorné aj vonkajšie priestory hasičskej zbrojnice. Práce realizovala spoločnosť LYTON s.r.o. a rekonštrukcia bola hradená z dotácie Ministerstva vnútra SR vo výške približne 30 tis. eur, ako aj príspevku obce v sume 1 550 eur.

Na budove vymenili okná aj dvere, garážové brány, ktoré sú teraz automatické a omietky. Budova bola zateplená, strecha ošetrená a vo vnútri pribudla aj nová podlaha, obklady či sanita.

Do budovy ešte plánujú v budúcnosti dokúpiť zariadenie ako skrine, lavice či kuchynku. DHZO Veľké Teriakovce má šesť členov. Ako pre vobraze.sk povedal jeden z nich, Marian Hano, zbrojnicu čaká ešte oficiálne otvorenie, kde bude prebiehať aj nábor nových členov. Dobrovoľní hasiči podľa jeho slov zatiaľ na súťaži neboli ako sa obnovuje dobrovoľný zbor. „V roku 2019 sme dostali hasičské auto. Podali sme projekt, ktorý bol úspešný na rekonštrukciu zbrojnice, ktorá bola teraz dokončená. Trošku nás pandémia zabrzdila, ale už sme dostali aj protipovodňový vozík,“ podotkol Hano, ktorý je zároveň poslancom obecného zastupiteľstva.

Vo Veľkých Teriakovciach prebieha výmena strešnej krytiny na budove obecného úradu.

Zdroj: vobraze.sk, velketeriakovce.sk, foto: Obec Veľké Teriakovce